Branimir Korać • ponedjeljak, 22.01.2018.

Nakon niza vrlo dobrih nastupa još tamo od kraja listopada, Zadar je na svom parketu odigrao najlošiju utakmicu u dugo vremena i upisao poraz od Mornara 93:77. Momčad iz Bara apsolutno je dominirala susretom i predvođena svojim udarnim dvojcem Lukovićem i Needhamom visoko je slavila...

Bio je to vrlo važan susret za Zadrane u borbi za četvrtu poziciju u ABA ligi, no potpuno su podbacili. Mornar je do pobjede u Višnjiku došao puno lakše od očekivanja, najveći dio posla odradio je u prvom poluvremenu te domaćin u nastavku susreta nije uspio nadoknaditi vrlo visok zaostatak.

Iako se dobro zna tko su glavni aduti Mornara, Zadrani ih nisu uspjeli zaustaviti i upravo ti igrači bili su najzaslužniji za pobjedu. Uroš Luković apsolutno je dominirao u reketu, Derek Needham odrađivao je svoj dio posla, pridružili su im se Nemanja Vranješ i Brandis Raley-Ross i bilo je i više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Posljednji put Zadar je bio u rezultatskom egalu u ranoj fazi susreta kada je na semaforu stajalo 8:8 da bi Mornar vrlo brzo serijom 14:4 pobjegao na dvoznamenkastu prednost. Potpuni raspad uslijedio je u drugoj četvrtini gdje indisponirani domaćin nije imao nikakvu ideju kako zaustaviti goste i Mornar je neposredno prije poluvremena dohvatio i 20 poena prednosti.

Na veliki odmor odnio je vodstvo 54:35, Zadar je u nastavku uspio u jednom trenutku smanjiti na minus devet, ali odmah je uslijedio odgovor Mornara koji je odjurio na 22 poena viška i priči je bio kraj.

Vrlo loš nastup Zadra u iznimno važnom susretu i sada je hrvatski predstavnik u dosta neugodnoj situaciji u borbi za četvrto mjesto.

U redovima Zadra u ovom susretu Preston Knowles ubacio je 18 poena, a Filip Kraljević 17 uz osam skokova. Kod Mornara Needham je ubacio 22 poena (6/13 trica) uz pet skokova, Luković 21 poen uz 14 skokova i pet blokada, a Vranješ 20 poena uz pet skokova.