Real izbacio Manchester, Bayern prošao Porto

Boris Bilas • četvrtak, 20.04.2000.

Real Madrid nastavio je španjolski nogometni san koji su u srijedu ulaskom u polufinale Lige prvaka započeli Barcelona i Valencia. Madriđani su sjajnom igrom na prepunom Old Trafordu potpuno nadigrali Manchester United i pobijedili 3-2 (1-0). U dvoboju Europskih prvaka iz posljednje dvije sezone uspješniji su bili oni iz 1998. -Real. Manchester je u ovom četvrtfinalnom dvoboju Lige Prvaka bio favorit jer je prva utakmica u Madridu završila bez golova, a Crveni vragovi na Old Trafordu nisu izgubili punih šesnaest mjeseci, ali Real se nije predavao te je otpočetka susreta napao gol Van Der Gouwa.

Bolja igra dala je rezultat u 21. minuti kada je kapetan Manchestera Roy Keane smjestio loptu u vlastitu mrežu. Do kraja prvog poluvremena Manchester je pokušao sve ne bi li izjednačio, ali na vratima Reala bio je sjajan Iker Casillas koji je svojim obranama izludio napadače Uniteda. Početak drugog poluvremena donio je je i konačnu odluku o polufinalistu jer su Madriđani iz dva kontranapada postigli dva pogotka - u 50. i 52. minuti. Oba pogotka postigao je najbolji strijelac Reala Raul, prvi nakon odličnog solo prodora, a drugi nakon fenomenalne akcije kapetana Redonda. Aktualni Europski prvaci nisu se predavali iako su im za prolaz bila potrebna, čak četiri gola. Prvi je stigao u 65. minuti kada je David Beckham velemajstorski prošao nekoliko igrača Reala i zabio loptu u mrežu Casillasa.

Nakon tog pogotka Manchester je sve karte bacio u napad te je imao nekoliko dobrih šansi, ali niti jednu nisu iskoristili.

Ipak u 88. minuti Helguera ruši Keana u šesnaestercu, a Collina dosuđuje jedanaesterac kojeg iskorištava Paul Scholes. Do kraja United nije uspio ponoviti lanjsko finale Lige Prvaka kada su zabili dva gola u zadnjoj minuti. Real je na kraju ipak zasluženo prošao u polufinale jer je u dvije utakmice pokazao više od sada već bivših europskih prvaka.

U drugoj večerašnjoj polufinalnoj utakmici Bayern je u dramatičnoj utakmici pobijedio Porto 2-1. Bayern je poveo pogotkom Paula Sergia u 15. minuti, taj je rezultat stajao na semaforu i u 90. kada je 47.000 ljudi na Olimpiastdionu već slavilo pobjedu, ipak tada je Mario Jardel glavom izjednačio rezultat na 1-1 i svi su se pomirili s produžecima. Tada je na scenu stupio Thomas Linke koji je u trećoj minuti sučeve nadoknade donio Bayernu polufinalni ogled s madridskim Realom.