Zvezda iznenadila Olympiakos, Fenerbahče teže od očekivanog slavio protiv Barcelone

Sportnet • subota, 27.01.2018.

U 20. kolu Maccabi kojeg vodi hrvatski trener Neven Spahija, ostvario je važnu pobjedu u borbi za Top 16 Eurolige...

PIŠE: Jan Šneler

Fantastičnu utakmicu imali su prilike gledati navijači u Valenciji. Dugo se opirao gostujući Himki, no na kraju je Valencia bila uspješnija s 85:83. Imali su gosti iz Rusije prednost od tri razlike s kojom su ušli u posljednju dionicu igre, ali pred sam kraj su posustali. Domaću momčad predvodio je Pleiss s 15 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio Šved koji je postigao 22 koševa. Damjan Rudež nije nastupio za domaću momčad.

Iako bi se po imenima momčadi moglo reći da je riječ o derbiju kola, utakmica između Fenerbahčea i Barcelone teško se može tako nazvati zbog loših igara Španjolaca. U današnjoj utakmici, očekivano slavio je Fenerbahče s 86:82 iako su do pobjede stigli teže no što se očekivalo. U posljednjih 10 minuta, Turci su ušli s vodstvom 67:57, no pred sam kraj Barcelona dolazi na svega -2. Ipak, Fenerbahče nije posustao te su na kraju zasluženo slavili. Domaće je predvodio Wanamaker s 25 koševa, dok je u momčadi Barcelone Heurtel dodao 21 poen. Ante Tomić odigrao je odličnu utakmicu za Barcelonu postigavši 20 koševa uz sedam skokova.

Vrlo važnu pobjedu izborio je Maccabi Nevena Spahije u gostima kod Milana. U utakmici NBA rezultata, gosti iz Izraela bili su bolji sa 111:102. Gotovo cijelo vrijeme vodili su gosti te su u nekim trenucima imali i 18 koševa razlike. Odličan je bio Norris Cole s 18 koševa za gostujuću momčad, dok je kod Milana najefikasniji bio Theodore s 22 poena.

Sjajnu utakmicu mogli smo gledati i u Beogradu gdje je Crvena zvezda slavila protiv favoriziranog Olympiacosa s 89:78. Iako su vodili skoro tri četvrtine, igrači Zvezde pali su igrom krajem treće i početkom posljednje četvrtine. Upravo u tim trenucima gosti su vodili sa 65:57. Ipak, Zvezda radi veliki preokret te potpuno okreće rezultat i s 32 poena u posljednjoj četvrtini dolazi do konačnog slavlja. Ennis je predvodio domaće s 21 košem dok je za Olympiacos legendarni Spanoulis ubacio 16 uz svega tri asistencije.

CSKA nije imao velikih problema protiv Bamberga. Svega desetak minuta gosti su bili konkurentni. Već u drugoj dionici Rusi su preuzeli kontrolu i držali rezultat do kraja utakmice. Na kraju su slavili s 81:72 te potvrdili prvo mjesto na tablici. Nando De Colo standardno je predvodio Ruse s 20 koševa, dok je za njemački klub Wright dodao 11. Leon Radošević za poraženi Bamberg ubacio je 10 poena uz pet skokova.