Chievo
Chievo 0:2 Juventus
Juventus

Branimir Korać • subota, 27.01.2018.

Juventus je uspješno odradio svoju zadaću u talijanskom prvenstvu i slavio u gostima kod Chieva s 2:0. Važna je to pobjeda Juventusa koji tako održava pritisak na Napoliju kojeg u nedjelju očekuje domaći dvoboj protiv Bologne...

Chievo je očekivano imao vrlo težak posao protiv Juventusa koji je dodatno otežan crvenim kartonima. I brojčano oslabljen pružao je otpor i nije dopustio Juventusu pogodak sve do 67. minute kada je Sorrentino ipak morao po loptu u mrežu.

Juventus je od početka susreta imao inicijativu i stvarao prilike, ali mreža domaćina dugo je ostala sačuvana. Tek kada je Chievo ostao s dvojicom igrača manje, Juventus je to iskoristio i postigao dva pogotka.

U 37. minuti prvi igrač Chieva morao je napustiti travnjak i to Samuel Bastien koji je u razmaku od samo dvije minute posve nepotrebno zaradio dva žuta kartona.

Da stvar bude još lošija za Chievo, Fabrizio Cacciatore u 60. minuti zaradio je izravni crveni karton zbog sukoba sa sucem Marescom.

Naravno, Juventus je takav poklon iskoristio i u 67. minuti došao do vodstva pogotkom Samija Khedire. Priču je zaključio u 88. minuti Gonzalo Higuain golom na asistenciju Douglasa Coste.

Svih 90 minuta u pobjedi Juvea odradio je Mario Mandžukić.