Dario Dodić • nedjelja, 28.01.2018.

Odigrano je još pet susreta 22. kola talijanske Serie A. Napoli se još jednom vratio iz zaostatka i uz ponešto kontroverzi stigao do pobjede nad Bolognom i povratka na prvo mjesto. Verona je prekinula crni niz uvjerljivo slavivši u gostima kod Fiorentine...

Nogometaši Napolija provukli su se na svom San Paolu protiv Bologne. Iako je trenutno vodeća momčad Serie A očekivano dominirala posjedom, Bologna joj je stvorila poprilične neprilike.

Već nakon 25 sekundi San Paolo je utihnuo, s lijeve je strane ubacio Di Francesco, a Palacio glavom poslao loptu od vratnice u mrežu Napolija.

Nije se dugo gostujući sastav veselio jer već u petoj minuti Napoli stiže do izjednačenja. Ponovno je gol postigao gostujući igrač, nesretni i nespretni Mbaye poslao je loptu u vlastitu mrežu.

Nakon nešto više od pola sata igre sudac Mazzoleni je pokazao na bijelu točku nakon minimalnog povlačenja Callejona od strane Masine u kaznenom prostoru Bologne. U najmanju ruku radi se o dvojbenoj odluci, Dries Mertens siguran je izvođač, Napoli je na odmor otišao s prednošću 2:1.

Zamjerki nije bilo na drugi Mertensov gol, Belgijac je sudbinu gostiju zapečatio krasnim pogotkom u 59. minuti.

Marko Rog u igru je ušao u 80. minuti.

S Milanom Badeljem u ulozi kapetana Fiorentina je na svom Artemio Franchiju teško stradala i to od Verone koja je u Firencu došla s nizom od četiri uzastopna poraza u prvenstvu.

Nisu ni Viole u bajnoj formi, računavši današnji poraz 4:1 od Verone, u posljednje četiri prvenstvene utakmice prikupili su tek dva boda.

Nakon 20 minuta igre gosti su imali 2:0. Prvo je Vuković nakon ubačaja Romula pogodio za 1:0, da bi potom Moise Kean povisio na 2:0.

Na samom otvaranju drugog dijela Kean svojim drugim pogotkom podiže na 3:0. Bila je to brza kontra Verone, u završnici Bruno Petković proigrava Keana, koji lagano poentira za velikih 3:0.

Nakratko je nadu domaćima probudio Dias smanjivši na 3:1 u 53. minuti, ali već dvije minute kasnije Ferrari zabija za konačnih 1:4.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta kod Fiorentine, dok je Bruno Petković zamijenjen u 70. minuti.