Premier liga, 26. kolo, 03.02.2018, 13:30 h
Burnley 1:1 Manchester City
Manchester City

Dario Dodić • subota, 03.02.2018.

Subotnji program 26. kola engleskog Premiershipa na Turf Mooru su otvorili Burnley i Manchester City. Momčad Pepa Guardiole dominirala je, ali je u završnici prokockala minimalno vodstvo...

Malo tko je mogao očekivati kako će dvoboj ofenzivno najslabijeg domaćina i rezultatski najboljeg, a napadački drugog najboljeg gosta Premiershipa, završiti podjelom bodova. Upravo se to dogodilo na Turf Mooru gdje je domaćin Burnley iščupao bod protiv Manchester Cityja.

Burnley, kojem je ovo deveta uzastopna utakmica bez pobjede, je bio u podređenom položaju u dobrom dijelu ogleda s liderom prvenstva, ali je hrabrim nastupom u završnici posve zasluženo osvojio bod. Nervoza je u redovima Cityja bila vidljiva, jer previše toga su gosti propustili, tek četvrti put ove sezone momčad Pepa Guardiole nije pobijedila.

Dobro je počelo za City, nakon 20-ak minuta igre Danilo prekrasnim golom s otprilike 20 metara dovodi goste iz Manchestera u vodstvo.

Nizali su šanse gosti, ali nisu uspjeli postići drugi pogodak i riješiti pitanje pobjednika. Posebno se teškim promašajem istaknuo Raheem Sterling, promašivši nemoguće.

Burnley je osjetio šansu u završnici susreta i krenuo naprijed po izjednačenje. Dohvatili su ga domaćini u 82. minuti, strijelac za konačnih 1:1 bio je Johann Berg Gudmundsson.

Nakon 25 pobjeda u nizu City je prvi put u prvenstvu propustio doći do pobjede nakon što je poveo. Posljednji se put to Guardiolinoj momčadi dogodilo u travnju prošle godine, protiv Arsenala.