Dario Dodić • subota, 03.02.2018.

Odigrano je pet susreta 21. kola njemačke Bundeslige. Andrej Kramarić prekinuo je golgeterski post u remiju Hoffenheima i Herthe, dok je Marko Pjaca ponovno priliku u dresu Schalkea tražio s klupe. Imao je Schalke prednost do 79. minute, a na kraju je izgubio...

Drugi put zaredom na svojoj Veltins Areni Schalke nije uspio sačuvati pogodak prednosti. Nakon što je Pjacin gol protiv Hannovera bio dovoljan samo za bod, danas je Schalke ostao praznih rukava protiv Werdera. Ponovno je momčad Domenica Tedesca spustila u nižu brzinu nakon vodećeg pogotka i ponovno se čuvanje rezultata nije isplatilo.

Morat će Tedesco objasniti zašto je drugu utakmicu zaredom na klupi ostavio hrvatskog reprezentativca, tek je u 70. minuti na travnjak ušao Pjaca i s nekoliko poteza impresionirao, a malo je nedostajalo da dobru predstavu okruni i pogotkom. U 84. minuti se fintom riješio svog čuvara i lijepo zavrnuo prema desnom kutu Werderova gola, ali zaustavila ga je vratnica.

Imao je Schalke vodstvo iz 24. minute, kada je Konopljanka pogodio na dodavanje Bentaleba, ali je u zadnjih desetak minuta sve prosuo. Prvo je Nastasić skrivio prekršaj za drugi žuti, odnosno crveni karton, da bi domaći vratar Fahrmann katastrofalno reagirao na udarac iz tog slodobnog udarca, lagano je odbijanac u mrežu za 1:1 pospremio Kruse u 79. minuti.

S igračem manje Schalke je izgledao dobro, ali je nakon vratnice Pjace do pogotka vrijednog sva tri boda stigao gost. U trećoj minuti sučevog dodatka krasnim potezom Johannsson izbacuje kompletnu obranu Schalkea iz igre, prije Fahrmanna do lopte dolazi Eggestein, gura je kroz noge Schalkeovom vrataru, a Junuzović prvim golom sezone donosi neočekivanu pobjedu Werderu.

Andrej Kramarić je prvi put ove godine dobio priliku od prve minute u dresu Hoffenheima i odmah je postigao i prvi gol u 2018. godini. Da budemo precizniji, post hrvatskog napadača u dresu Hoffenheima trajao je od 26. kolovoza i gostovanja kod Bayera.

Danas je Kramarić odigrao dobru utakmicu na gostovanju Hoffenheima kod Herthe, okrunio ju je pogotkom s bijele točke u 38. minuti. Držao je prednost Hoffenheim do 58. minute kada je Kalou zabio za konačnih 1:1. Kramarić je u igri bio do 83. minute.

Bayern je rutinski stigao do desete uzastopne pobjede u svim natjecanjima, na gostovanju kod Mainza trebao je tek jedno poluvrijeme za osiguranje pobjede.

Nakon pola sata igre Franck Ribery lomi otpor domaćina i pogađa za vodstvo prvaka Njemačke. Bio je to 114. gol Francuza u dresu bavarskog diva, čime je na vječnoj listi preskočio Marija Gomeza.

Za konačnih 2:0 poentirao je James Rodriguez u 44. minuti susreta.