Branimir Korać • subota, 03.02.2018.

U poslijepodnevnom dijelu Premiershipa nije bilo većih iznenađenja, u akciji je bio Manchester United koji je na svom stadionu slavio protiv Huddersfielda...

Manchester United slavio je protiv Huddersfielda s 2:0 u prvom nastupu Alexisa Sancheza u domaćoj utakmici u dresu Uniteda. Dočekan je ovacijama s tribina i pomogao Unitedu na putu do pobjede.

Bio je to ujedno i jedan od boljih nastupa Uniteda na Old Traffordu u posljednje vrijeme, potpuno je dominirao susretom, imao veliku inicijativu i na kraju je zasluženo slavio.

Poveo je u 55. minuti golom Romelua Lukakua, Mata je dobro ubacio s lijeve strane, a Lukaku je lijepo iz prve pogodio za vodstvo.

U 68. minuti uslijedila je odluka. Sanchez je srušen u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji je sam i izveo, vratar je obranio njegov pokušaj, ali Čileanac je odbijenu loptu ipak spremio u mrežu.

Inače Paul Pogba ušao je tek drugom dijelu, a umjesto njega neočekivano je u prvih 11 osvanuo mladi Scott McTominay.

Bournemouth je na svom stadionu ugostio Stoke City i slavio s 2:1. Domaćin je tako nastavio pozitivan niz iako početak susreta nije bio niti blizu dobar.

Već u petoj minuti Xherdan Shaqiri doveo je Stoke u vodstvo da bi pet minuta kasnije domaćin ostao bez ozlijeđenog Stevea Cooka. U drugom dijelu Bournemouth je ipak napravio preokret i to golovima igrača s klupe Kinga i Mousseta.

Novi poraz upisao je i West Ham koji je izgubio kod Brightona 3:1 i to nakon manje-više neuspješne i kaotične potrage za pojačanjima na kraju prijelaznog roka. Jedini pogodak za West Ham zabio je onaj kojeg su se htjeli riješiti, Chicharito, a za Brighton su pogađali Glenn Murray, Izquierdo i Gross.

Neodlučeno je završilo u dvoboju Leicestera i Swanseaja, a u domaćem sastavu nije bilo suspendiranog Riyada Mahreza koji je u "mini štrajku". Vodio je domaćin golom Vardyja od 17. minute, ali početkom drugog dijela Fernandez je poravnao.

Najviše golova bilo je u dvoboju WBA i Southamptona, završilo je pobjedom 3:2 gostiju koju su sva tri gola zabili u razmaku od 40. do 55. minute kada su pogađali Lemina, Stevens i Ward Prowse. Prvi i posljednji gol na susretu djelo su WBA i to Hegazyja i Rondona.