Sampdoria
Sampdoria 1:1 Torino
Torino

Sportnet • subota, 03.02.2018.

Sampdoria i Torino odigrali su 1:1 u prvoj utakmici 23. kola Serie A iako su gosti od 74. minute igrali s igračem manje. Hrvatski internacionalac Ivan Strinić susret je na žalost odgledao s klupe.

PIŠE: Stipe Dedić

Sampdoria i Torino otvorili su 23. kolo talijanske Serie A na Luigiju Ferrarisu i jedni i drugi nalaze se u pozitivnom nizu i već neko vrijeme ne znaju za poraz, a tu seriju remijem su nastavili i ovu subotu.

Sampdoria je povela u 11. minuti. Rincon i N'Koulou udruženim su snagama prekršajem zaustavili prodor Sampdorijinog Gastona Ramireza, a loptu je iz slobodnog udarca u mrežu poslao Lucas Torreira. Valja reći kako se kod pogotka domaćina blago rečeno nije proslavio ni vratar Torina Salvatore Sirigu. Lopta je išla u kut kojeg je on trebao braniti, a što je talijanski vratar radio na drugoj strani vrata, to valjda samo on zna.

Na 1:1 izjednačio je Afriyie Acquah u 25. minuti susreta. Njegov udarac koji nije djelovao pretjerano opasno okrznuo je obrambenog igrača Sampdorije i tako prevario domaćeg vratara Emiliana Viviana.

Acquah se u drugom poluvremenu iz heroja mogao pretvoriti u tragičara nakon što je zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton, te time ostavio goste da se zadnjih petnaest minuta utakmice brane s igračem manje.

Domaćini do kraja nisu uspjeli igrača više pretvoriti u pogodak. Za Sampdoriju je ovo 38. bod u sezoni i, iako bi domaćini sigurno više voljeli da su slavili protiv Torina, mogu mirno zaspati jer će svoju šestu poziciju na ljestvici zadržati bez obzira na rasplet ostalih utakmica 23. kola Serie A. Torino je dvanaestim remijem u sezoni upisao 33. bod i nastavlja mirno ploviti sredinom tablice.