Premier liga, 26. kolo, 04.02.2018, 17:30 h
Liverpool
Liverpool 2:2(1:0) Tottenham
Tottenham

Petar Jenjić • nedjelja, 04.02.2018.

Prava drama odvijala se na Anfieldu gdje je susret 26. kola između Liverpoola i Tottenhama završio rezultatom 2:2. U posljednjih deset minuta vidjeli smo tri pogotka, a do boda su u posljednjim sekundama stigli gosti golom Harryja Kanea iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca...

Liverpool i Tottenham remizirali su na Anfieldu 2:2 nakon prave drame u kojoj su važnu ulogu odigrali suci. Redsi su poveli na samom početku utakmice preko Salaha, da bi sjajan pogodak Wanyame donio Tottenhamu poravnanje u 80. minuti. Nešto kasnije gosti su dobili, kako se čini iz usporene snimke, dvojben penal kojeg je obranio vratar Liverpoola. Na početku sudačke nadoknade ponovno je Salah bio heroj domaćina, da bi gostujuća momčad dobila još jedan vrlo dvojben kazneni udarac u posljednjih sekundama susreta. Siguran izvođač bio je Harry Kane koji se tako iskupio za raniji promašaj.

Anfield nije dugo trebao čekati na prvi pogodak, tek tri minute. Mohamed Salah iskoristio je neopreznost u obrani Tottenhama, sjurio se u kazneni prostor i lakoćom matirao Huga Llorisa za vodstvo Redsa.

Iako je gostujuća momčad imala inicijativu tijekom sljedećih desetak minuta i veći posjed lopte, do prave prilike nije uspjela doći. Naprotiv, u 19. minuti Liverpool je bio blizu novog pogotka. James Milner primio je u kaznenom prostoru krasno dodavanje Trenta Alexandera-Arnolda, udarac se odbio od Davinsona Sancheza i prošao malo pored lijeve vratnice.

Vrlo blizu pogotku Tottenham je bio u 59. minuti kada se Heung-Min Son izborio malo prostora za udarac, no Loris Karius je bio siguran. Sve do završnih deset minuta mreže su mirovale, a tada je do poravnanja stigao Tottenham,i to na kakav način. Do lopte je na dvadesetak metara od gola stigao Wanyama i fenomenalnim udarcem poslao loptu pored nemoćnog Kariusa.

Mogli su gosti i do potpunog preokreta, Lovren je propustio izbaciti loptu koja je došla do Harryja Kanea. Napadača Tottenhama srušio je Karius, a Moss dosudio najstrožu kaznu, iako se iz usporene snimke vidjelo kako se radilo o zaleđu, uz tek minimalan kontakt s vratarom Liverpoola. Međutim, Kane je pucao vrlo slabo, po sredini gola, što je bio lak plijen za njemačkog čuvara mreže.

Osvetilo se to gostima u sudačkoj nadoknadi, Salah je sjajno prošao kroz obranu Tottenhama i poentirao za, činilo se, nova tri boda svoje momčadi. Ipak, za još jednu lošu odluku pobrinuli su se suci u posljednjim sekundama kada je gostujuća momčad dobila još jedan kazneni udarac, iako je iz usporene snimke vidljivo kako kontakta između Van Dijka i Lamele nije bilo. Harry Kane preuzeo je ponovno odgovornost i poentirao za bod Tottenhama.

Dejan Lovren odigrao je cijelu susret za Liverpool.

• Obrisan korisnik05.02.2018. u 14:57
    Prijatelju moj pogledaj snimku prvog penala i vidjet ćeš da je Kane pola metra u zaleđu a što se tiče drugog penala Lamela pada kao da mu je otkinuta noga a kontakt ako je bio je minimalan i od toga se ne pada a kamoli previja na podu.Prije žuti za simulaciju nego faul.Inače kod prvog penala... [više na forumu]
  • qvestor05.02.2018. u 07:57
    utakmica je bila odlična prava engleska a osim penala neka se Kloop zapita što je dobio sa izmjenam koje je napravio Oxlade Chemberlain totalno neprimjetan i mogao je bolje očistit situaciju kod izjednačujučeg gola, Wijnaldum također neprimjetan, a zamijenili su dobre Manea i Hendersona
    qvestor
  • rexus04.02.2018. u 22:28
    Imam neki osjećaj da je gospodin novinar navijač Liverpoola. Kod prvog penala nije zaleđe, a penal iako diskutabilan, više je nego nije, jer usporena snimka pokazuje da je vratar zakačio napadača. Za mene to je kazneni udarac i mislim da je još trebao pokazati žuti vrataru. Kod drugog penala je... [više na forumu]