Serie A, 23. kolo, 04.02.2018, 20:45 h
Benevento 0:2 Napoli
Napoli

Dario Dodić • nedjelja, 04.02.2018.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 23. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija bez većih su poteškoća upisali pobjedu u gostima kod Beneventa, pobjedu za povratak na vrh prvenstvene ljestvice...

Iako je Benevento na trenutke pružio solidan otpor, nije to bilo dovoljno da bi posljednjeplasirana momčad talijanskog prvenstva ugrozila Napolijevu pobjedu na stadionu Ciro Vigorito u Beneventu. Gosti su bili bolji i bez većih problema opravdali status favorita.

Napoli je dvama pogocima osigurao tri boda i povratak na prvo mjesto Serie A, po jednim u svakom poluvremenu. Prvo je Dries Mertens krasnim lobom doveo goste u vodstvo u 20. minuti, a zatim je najbolji strijelac u povijesti kluba, Marek Hamšik, na otvaranju drugog poluvremena poentirao za 2:0.

Imao je Napoli još nekoliko solidnih prigoda za povećanje vodstva, ali rezultat se nije mijenjao.

Mogao je do pogotka i Marko Rog, koji je u igru ušao u 76. minuti, dobro je tukao u posljednjim trenucima susreta, ali domaći vratar Puggioni odličnom je reakcijom zadržao Napoli na dva gola.