Premier liga, 26. kolo, 05.02.2018, 21:00 h
Watford
Watford 4:1 Chelsea
Chelsea

Dario Dodić • ponedjeljak, 05.02.2018.

Posljednji dvoboj 26. kola engleskog Premiershipa odigran je na Vicarage Roadu, domaćin Watford se poigrao s Chelseajem i na kraju sva tri boda osvojio rezultatom 4:1...

Najveće pitanje nakon teškog poraza Chelseaja na gostovanju kod Watforda je hoće li Antonio Conte ovo preživjeti. Aktualni prvak Engleske odigrao je katastrofalnu utakmicu i na kraju ubilježio poraz od 4:1.

Istini za volju, domaćima je pomogao Tiemoue Bakayoko prikupivši u kratkom vremenskom razmaku dva žuta kartona, Chelsea je od 30. minute na Vicarage Roadu igrao s igračem manje.

Ipak, ne može to biti opravdanje Conteovoj momčadi jer i prije isključenja Bakayoka Chelsea je bio vrlo loš. Sve je stiglo na naplatu u 42. minuti kada je Troy Deeney s bijele točke doveo Watford u vodstvo. Jedanaesterac je skrivio Thibaut Courtois srušivši u kaznenom prostoru Deulofeua.

Nadu gostima pravom malom majstorijom daje Eden Hazard u završnici susreta. Belgijac se odlično snašao u šesnaestercu Watforda i u 82. minuti lijepo pogodio za 1:1. Veselje Chelseaja bilo je kratkog vijeka, još ljepšim pogotkom prednost domaćima vraća Janmaat dvije minute kasnije.

Uslijedio je potpuni raspad gostujućeg sistema, Deulofeu nakon 770 dana ponovno zabija u Premiershipu, konačnih 4:1 postavlja Pereyra.

Prvi put nakon listopada 1995. godine Chelsea je upisao dva uzastopna prvenstvena poraza s tri ili više golova razlike. S druge strane, novi trener Watforda Javi Gracia na najbolji se mogući način predstavio domaćim navijačima, prvom pobjedom nad Chelseajem nakon rujna 1999. godine.