Tamara Zidanšek prejaka za Tenu Lukas, Slovenke stigle do izjednačenja, odlučivat će parovi

Dario Dodić • srijeda, 07.02.2018.

Slovenke su na turniru Euro-afričke zone I Fed Cupa u estonskom Tallinu protiv reprezentacije Hrvatske stigle do izjednačenja u drugom dvoboju skupine C. Tamara Zidanšek bez prevelikih je problema svladala Tenu Lukas...

178. igračica svijeta, Slovenka Tamara Zidanšek u drugom je dvoboju skupine C Euro-afričke zone I Fed Cupa svladala Tenu Lukas i donijela bod za izjednačenje Sloveniji protiv Hrvatske. Podsjetimo, u prvom je meču dana Lea Bošković donijela prvi bod Hrvatskoj svladavši Kaju Juvan.

Lukas, inače 320. igračica svijeta, imala je dosta teži posao, Slovenka je pokazala kvalitetu i potvrdila status favorita laganom pobjedom nakon nešto više od 70 minuta igre.

Još se kako-tako držala Lukas u prvom setu, dvaput je oduzela servis Slovenki, ali je svoj izgubila četiri puta, sa 6:3 Zidanšek uzima prvi set.

U drugom je setu dvaput pokleknula Lukas, Zidanšek nijednom nije izgubila servis i sa 6:1 vraća Slovenke u igru.

O pobjednicama prvog dana odlučivat će dvoboj parova, Darija Jurak i Tena Lukas odmjerit će snage s kombinacijom Zidanšek/Juvan. Drugog dana Hrvatska igra protiv Švedske.