Juniorska nogometna Liga prvaka: Poznati svi putnici u osminu finala

Sportnet • četvrtak, 08.02.2018.

Odigrano je preostalih pet utakmica play–offa juniorske nogometne Lige prvaka. U pet odigranih utakmica postignuto je 26 pogodaka, od toga 5,2 po utakmici. U osminu finala su, uz Inter Milan, Feyenoord i Paris Saint-Germain, prošli Atletico Madrid, Manchester United, Monaco, Real Madrid i Salzburg. Ždrijeb osmine finala juniorske nogometne Lige prvaka je u petak, 9. veljače u Nyonu s početkom u 13 sati. Od dvoboja vrijedi izdvojiti pobjede Atletico Madrida, Real Madrida i Monaca na gostovanjima kod Željezničara, Krasnodara odnosno Moldea.

Atletico Madrid je na stadionu Grbavica u Sarajevu pobijedio Željezničar 3:1. Već u devetoj minuti Eldar Šehić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 27. minuti Borja Garces Moreno izjednačio je rezultat na 1:1. Pet minuta kasnije Moreno je postigao svoj drugi pogodak na susretu za preokret i vodstvo gostiju od 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Juan Aguero u 68. minuti.

Real Madrid je na stadionu Krasnodara pobijedio Krasnodar nakon izvođenja kaznenih udaraca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 0:0. Iz lutrije udaraca s bijele točke vrijedi izdvojiti treću seriju u kojoj je vratar gostujućeg sastava Mohamet Ramos obranio udarac napadaču domaće momčadi Arutjunu Grigorianu.

Monaco je na stadionu Moldea pobijedio Molde nakon izvođenja udaraca s bijele točke. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2. U 12. minuti vratar domaćeg sastava Jonatan Byttingsvik postigao je autogol za vodstvo gostujuće momčadi od 0:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Sivert Gussias izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo gostima donio je Mehdi Zerkane u 50. minuti pogotkom za 1:2. Šest minuta poslije Tobias Svendsen vratio je domaću momčad u igru pogotkom za 2:2. Iz lutrije kaznenih udaraca vrijedi izdvojiti promašaj braniča domaćina Eliasa Mordala u četvrtoj seriji.

Rezultati preostalih pet utakmica play–offa juniorske nogometne Lige prvaka: Željezničar – Atletico Madrid 1:3 (Šehić 9/Garces Moreno 27, 32, Aguero 68), Krasnodar – Real Madrid 0:0 (0:3 – 11m), Salzburg – Sporting 5:2 (Meisl 14, Sturm 24, Golles 57, Gorzel 63, Szoboszlai 89/Rafael Leao 18, Elves Balde 71), Molde – Monaco 2:2 (Gussias 45+1, Svendsen 56/Byttingsvik 12 – ag, Zerkane 50; 2:4 – 11m), Brodarac – Manchester United 0:2 (Boonen 19, Ivančević 29 – ag).

Pripremio: Matej Kalem