Premier liga, 27. kolo, 10.02.2018, 13:30 h
Tottenham
Tottenham 1:0 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • subota, 10.02.2018.

Prva subotnja utakmica 27. kola engleskog Premiershipa donijela nam je sjevernolondonski derbi. Tottenham je na Wembleyju ugostio Arsenal i dominantnom predstavom stigao do sva tri boda, prava je šteta što nije bilo više pogodaka...

Neočekivano jednosmjernu utakmicu gledali smo na Wembleyju. U sklopu 27. kola Premiershipa Tottenham je ugostio Arsenal, posve ga nadigrao i na kraju s minimalnih 1:0 došao do sva tri boda.

Nizali su domaći nogometaši napade u sjevernolondonskom derbiju, ali prisebni Petr Čech i prilično indisponirani Son ključni su razlozi što se momčad Arsenea Wengera kući vraća sa samo jednim pogotkom u mreži.

Sjajan je bio još jednom Harry Kane i ponovno dokazao kako je trenutno najbolji golgeter Europe. Imao je Kane priliku postići i više od jednog pogotka, no Čech je bio na visini zadatka.

Ključni trenutak utakmice dogodio se na samom početku drugog dijela, igrala se 49. minuta, ubacio je Davies, vinuo se u nebo Kane i glavom zabio za pobjedu Tottenhama.

Značilo je to kako deveti uzastopni put, što mu se dogodilo prvi put u karijeri, nije sačuvao mrežu netaknutom u prvenstvenoj utakmici. Kane je, pak, s druge strane, potvrdio da je gol-mašina, u londonskim derbijima zabija svake 124 minute, samo je Thierry Henry bio bolji od njega, zabijao je svakih 114 minuta.

Iako nije dobro izgledao tijekom većine od odigranih 90 minuta Arsenal je u završnici krenuo sa svim snagama u napad. Gurnuo je Wenger u igru i Lacazettea umjesto vrlo slabog Mhitarjana, ali ni Francuz se nije pokazao u dobrom svjetlu.

Imao je dvije velike prigode za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi. Prvu je loptu poslao nebu pod oblake, ali nakon druge šanse čupao je kosu jadni Wenger. Izbio je Lacazette pred Llorisa, mogao birati kako finiširati, izabrao je poslati loptu kraj lijeve vratnice.