Zimski sportovi

Vodeća skakačica svijeta Maren Lundby premoćno postala nova olimpijska pobjednica

Sportnet • ponedjeljak, 12.02.2018.

Trenutno najbolja skijaška skakačica na svijetu, 23-godišnja Norvežanka Maren Lundby odličnim prvim i drugim skokom slavila je u Pjongčangu i osvojila svoje prvo olimpijsko odličje...

PIŠE: Jan Šneler

U obje runde, Maren Lundby bila je najbolja. Nakon prvog skoka vodila je sa 125.4 bodova, dok je drugoplasirana Katharina Althaus imala 123.2 boda. Na treće mjesto smjestila se Japanka Sara Takanashi koja je skupila 120.3 bodova. Zanimljivo, poredak nakon prvog kruga identičan je trenutnom poretku u Svjetskom kupu.

U drugom krugu, Lundby nije imala konkurencije. Njen odličan skok od 110 metara praćen odličnom tehničkom izvedbom, donio joj je 139.2 boda, odnosno ukupnih 264.6 bodova. Poredak preostalih vodećih skijašica nije se promijenio tako da je srebro osvojila Althaus a broncu Takanashi.

Valja napomenuti kako je ovo tek drugo olimpijsko natjecanje u kojemu su ženski skokovi prisutni. Na prošlim igrama u Sočiju slavila je Carina Vogt koja je u Pjongčangu završila na 5. mjestu, primarno zbog jako slabog skoka u prvom krugu.