CSKA uzvratio Lokomotiv Kubanu, Saratov pobjedom preskočio Himki

Petar Jenjić • srijeda, 14.02.2018.

Odigrane su dvije utakmice regionalne VTB lige, u kojima su do pobjeda stigle gostujuće momčadi. Saratov je slavio na gostovanju kod Jeniseja, kao i CSKA kod Lokomotiv Kubana čime je uzvratio za poraz prije nešto više od mjesec dana...

Nakon poraza Himkija u ponedjeljak Saratov je imao priliku samostalno zasjesti na peto mjesto, u čemu je i uspio nakon što je slavio na gostovanju kod Jeniseja 88:83. Još polovicom posljednje četvrtine domaćin je preko Marka Lyonsa došao do četiri poena prednosti (76:72) kada je sjajni Justin Robinson preuzeo utakmicu u svoje ruke, ubacivši osam uzastopnih poena gostiju. Tijekom završnih minuta Saratov je nadigrao domaćina sa 16:7 i tako osigurao pobjedu kojom je došao na omjer 8-6.

Justin Robinson zaključio je susret s 30 poena, 12 asistencija i tri ukradene lopte, dok je Coty Clarke dodao 18 koševa i 18 skokova. Najbolji je kod Jeniseja bio Vitali Liutič sa 17 poena, Anthony Hilliard dodao je 14 koševa, 12 skokova i šest asistencija.

Košarkaši CSKA uzvratili su Lokomotiv Kubanu za poraz prije nešto više od mjesec nada, upisavši pobjedu na gostujućem terenu rezultatom 78:75. U vrlo izjednačenoj utakmici nijedna momčad nije imala dvoznamenkastu prednost, a uoči posljednjih deset minuta CSKA je imao pet koševa viška (57:52). Domaćin je preuzeo vodstvo nakon ubačaja Trevora Laceya dvije i pol minute prije kraja (69:68), no to je bilo posljednje vodstvo Lokomotiva.

Iako je Dmitri Kulagin ubacio tricu, a Ryan Broekhoff ubaciti tri slobodna bacanja, CSKA je i dalje uspijevao zadržati prednost. Devet sekundi prije kraja Cory Higgins pogodio je dva slobodna bacanja za tri koša prednosti gostiju, dok je na drugoj strani Mardy Collins promašio tricu za dodatnih pet minuta.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Will Clyburn s 26 poena i sedam skokova, dok je Nando De Colo dodao 17 koševa. Mardy Collins s 20 koševa i šest skokova te Trevor Lacey sa 16 poena predvodili su Lokomotiv.