Dario Dodić • četvrtak, 15.02.2018.

Hrvati su ponovno igrali ključne uloge u svojim momčadima, Dario Šarić fenomenalnom je trećom četvrtinom povukao Sixerse ka velikom preokretu, Mario Hezonja treću uzastopnu utakmicu ubacio je 20+ koševa. Vrlo dobar je bio i Bojan Bogdanović u pobjedi protiv svoje bivše momčadi...

AUTOR: Lovre Bilonić

Teško je iz večeri u večer smišljati nove epitete za sjajne nastupe hrvatskih košarkaša u NBA. Večeras su i Mario Hezonja i Dario Šarić i Bojan Bogdanović zaslužili pohvale za svoje nastupe.

Nakon slabog ulaska u utakmicu, Dario je poveo Philadelphia 76erse do velikog preokreta protiv Miami Heata. U prve dvije četvrtine Sixersi, za koje zbog ozljede gležnja nije igrao Joel Embiid, su ubacili tek 39 poena. Početkom treće četvrtine Heat je u Philadelphiji imao ogromnih 24 koša prednosti, ali onda je motor upalio Šarić, u trećoj je četvrtini ubacio 14 koševa i upogonio veliki preokret Sixersa, koji su u tijesnoj završnici slavili 104:102. Bila je to najveća razlika koju su Sixersi nadoknadili još od 2008. godine.

Fenomenalne partije pružili su i Ben Simmons i debitant Marco Belinelli, dok je JJ Redick pogodio vrlo težak šut u završnici, koji je prelomio susret.

35. uzastopnu utakmicu Dario je bio dvoznamenkast, s 19 (6/6 za 1, 2/4 za 2, 3/8 za 3) poena, osam skokova, tri asistencije i ukradenom loptom u 33 minute predvodio je Sixerse do pete uzastopne pobjede, odnosno 11. u nizu pobjede na domaćem parketu. Simmons je večer okončao triple-double učinkom, ubilježio je 18 poena, 12 skokova, deset asistencija i četiri ukradene lopte. Belinelli je pokazao da će biti veliko pojačanje, dodao je 17 koševa, Redick 14 uz sedam skokova i pet asistencija.

Najbolji kod Heata bio je James Johnson s 22 koša, Goran Dragić dodao je 18 poena, Hassan Whiteside 16 uz deset skokova.

Treću uzastopnu utakmicu s minimalno 20 koševa i četvrtu u posljednjih šest nastupa ubilježio je Mario Hezonja. Pokazavši svu raskoš ofenzivnog talenta Mario je predvodio Magic u tijesnom porazu od Charlotte Hornetsa 102:104. U završnici je nažalost odigrao slabu obranu na Batumu, koji je tricom potvrdio pobjedu Hornetsa, iako mimo toga zaslužuje sve pohvale za prikazanu igru.

Hezonja je bio prvo ime Magica, na parketu je proveo uvjerljivo najviše vremena od svih domaćih igrača, u 35 minuta ubilježio je double-double, 21 poen (9/14 za 2, 1/6 za 3), deset skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte. U posljednjih šest utakmica Mario je vodeći strijelac Magica.

Po 16 su koševa dodali D.J. Augustin i Speights, na 13 se zaustavio Fournier, 11 koševa uz isto toliko skokova upisao je Biyombo.

Hornetse je s 22 koša i 13 skokova predvodio sjajni Dwight Howard, 20 je dodao Kemba Walker, 17 Jeremy Lamb. Batum je ubacio 14 poena uz pet skokova i sedam asistencija.

Sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini Indiana Pacersi stigli su do gostujuće pobjede protiv Brooklyn Netsa. Do treće uzastopne pobjede Pacersi su došli sa 108:103, uz vrlo dobar nastup Bojana Bogdanovića protiv svoje bivše momčadi.

Babo je u igri proveo 37 minuta i za to vrijeme ubacio 14 koševa (2/2 za 1, 3/5 za 2, 2/6 za 3) uz pet skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte. Iako nije impresionirao, s njim na parketu Pacersi su bili u plusu velikih 20 koševa. Victor Oladipo ubacio je 25 koševa, Cory Joseph dodao je 15 koševa i 11 skokova.

Najbolji je kod Netsa bio Allen Crabbe s 24 poena i osam skokova, Demarre Carroll je pridodao 21 poen i deset skokova, a D'Angelo Russell 18 koševa i devet asistencija.

Ivica Zubac dobio je tek šest minuta u teškom porazu Los Angeles Lakersa u gostima kod New Orleans Pelicansa (139:117), ali ih je iskoristio za četiri poena (2/2 za 1, 1/2 za 2), dva skoka i asistenciju.

Pelicanse je predvodio Anthony Davis s 42 koša i 15 skokova, Jrue Holiday dodao je 24 koša i 11 asistencija, na 19 se poena zaustavio Darius Miller.

Kod Lakersa valja istaknuti Kylea Kuzmu s 23 poena, Brandona Ingrama s 21 i Juliusa Randlea s 20 koševa.

Isaiah Thomas nije se dugo zadržao na parketu, Rajon Rondo i on imali su neraščišćenih računa od ranije te su brzo izbačeni s parketa. Nešto kasnije je izbačen i trener Lakersa, Luke Walton.

• narada10815.02.2018. u 11:49
    haha, 4:23 je l to sluzbeni nadimak novinara za Dragica? The Dragon?? pa dobro, ima nesto ;-)