Zimski sportovi

Nizozemke vladaju brzim klizanjem: Zlato na 5000 metara pripalo Esmee Visser

Sportnet • petak, 16.02.2018.

Nizozemske brze klizačice osvojile su već sedam medalja u četiri discipline u Pjongčangu, od toga četiri zlata...

PIŠE: Jan Šneler

Za medalju u brzom klizanju u Pjongčangu 2018. važno je imati nizozemsko prezime. Od sedam disciplina u muškom i ženskom brzom klizanju, odnosno 21 mogućih medalja, Nizozemska je osvojila čak 11. Danas je šesto zlato u brzom klizanju Nizozemskoj donijela Esmee Visser.

Mlada 22-godišnja Visser ostavila je dvostruku i aktualnu olimpijsku pobjednicu iz Vancouvera i Sočija, Martinu Sablikovu na sekundu i 62 stotinke zaostatka. Sablikova, koja je i aktualna svjetska prvakinja na 5000 metara, došla je do šeste olimpijske medalje i prve u Pjongčangu.

Treće mjesto zauzela je Ruskinja Natalia Voronina. Ona je gotovo četiri sekunde bila sporija od prvoplasirane Visser. Skoro je Nizozemska došla do još jedne medalje u Pjongčangu no Annouk Van Der Weijden je završila na četvrtom mjestu.