Vodeni sportovi

Grčka je zaboravljena, hrvatski vaterpolisti u Splitu bolji od Srbije

Branimir Korać • subota, 17.02.2018.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija definitivno se oporavila od startnog poraza protiv Grčke te je nakon Nizozemske svladala i Srbiju. Protiv velikog rivala Hrvati su slavili 9:7...

Odličnu utakmicu odigrali su hrvatski vaterpolisti u Splitu u sklopu Europe Cupa te su svladali Srbiju 9:7. Uvijek težak i neugodan protivnik, ali ovaj put Hrvatska je bila bolja i zasluženo slavila.

Nakon povratka iz Rusije s gostovanja u Svjetskoj ligi, Hrvatska nije dobro reagirala i upisala je startni poraz od Grčke 6:4, ali već sljedeći dan odigrala je dosta bolje i visoko svladala Nizozemsku da bi ovu subotu nadigrala i Srbiju.

Bilo je problema samo u početku susreta, Hrvatska nije dobro krenula i Srbija je to iskoristila te povela s 3:1 uz dva gola Dušana Mandića.

Još sredinom druge četvrtine imala je Srbija dva gola prednosti, ali do odlaska na odmor Hrvatska veže tri gola, dva puta precizan je bio Loren Fatović, a jednom Ante Vukičević i na poluvremenu je Hrvatska vodila 5:4.

U istom ritmu ušlo se i u drugo poluvrijeme te su Vrlić i Macan kompletirali veliku seriju 5:0 za hrvatsko vodstvo 7:4.

Do kraja susreta Srbija više nije ozbiljnije zaprijetila, Hrvatska je održavala prednost i na kraju slavila 9:7.

Po dva pogotka za Hrvatsku postigli su Loren Fatović i Maro Joković dok su po jedan dodali Marko Macan, Ante Vukičević, Josip Vrlić, Anđelo Šetka i Xavi Garcia.

Za Srbiju su pogađali Mandić triput, Strahinja Rašović dvaput te po jednom Nikola Jakšić i Filip Filipović.