Dario Dodić • subota, 17.02.2018.

U posljednjem subotnjem ogledu 25. kola talijanske Serie A nogometaši Intera doživjeli su poraz u gostima kod Genoe i došli na rub ispadanja s pozicije koja vodi u Ligu prvaka...

Nadali su se nogometaši Intera kako je poslije kiše napokon stiglo sunce kada su u prošlom prvenstvenom kolu na jedvite jade svladali Bolognu i prekinuli veliki niz bez pobjede, no kako je večerašnji ogled s Genovom pokazao, milanska je momčad i dalje u krizi. Bez ozlijeđenih Maura Icardija i Ivana Perišića momčad Luciana Spallettija poražena je s 2:0 na stadionu Luigi Ferraris.

Zanimljivo je napomenuti kako je u posljednjih deset međusobnih ogleda ovih dvaju momčadi u prvenstvu pobjedu odnosio domaćin. Tako je bilo i večeras, tri boda ostaju u Genovi.

Nisu gosti ništa niti zaslužili osim poraza, nisu dobro izgledali na travnjaku, a treba napomenuti kako i nisu imali previše strane. Božica fortuna okrenula im je leđa u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Milan Škriniar je loše očistio loptu iz šesnaesterca gostiju, napucao je Andreu Ranocchiju u koljeno, od njega se lopta odbila pod gredu, prvi put u 186 nastupa u Serie A Ranocchia je zatresao vlastitu mrežu.

Nisu mnogo sreće imali ni u nastavku gosti. Nakon manje od 15 minuta igre u drugom poluvremenu Genoa stiže do drugog gola. Laxalt se odlučio na udarac s 20-ak metara, nije to bio posebno dobar šut, ali je na putu prema Interovom golu, odnosno gol-autu, lopta stigla među noge Gorana Pandeva, Makedonac prima loptu, gura pred sebe i trećim je potezom prosljeđuje iza leđa Samira Handanovića za zasluženu pobjedu domaćina.

Ivan Perišić nije konkurirao za sastav zbog ozljede ramena zarađene u prošlom kolu, dok je Marcelo Brozović u igru ušao tek u 76. minuti.

Inter se nalazi na četvrtoj poziciji s dva boda više ispred petoplasiranog Lazija koji će sutra protiv Verone na Olimpicu loviti prekid negativnog niza i četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu prvaka.