Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 18.02.2018, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb

Dario Dodić • nedjelja, 18.02.2018.

Derbi 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Dinama i Hajduka na Maksimiru završio je pobjedom gostiju, tri boda Bilima donio je Franck Ohandza u drugom poluvremenu. Imat će i jedni i drugi što prigovoriti sucu Pejinu, na kraju sretniji s Maksimira odlaze Splićani...

Nisu posebno lijep derbi na solidno ispunjenom Maksimiru odigrali Dinamo i Hajduk, ali puno zadovoljniji nakon 90 minuta mogu biti igrači Željka Kopića jer Hajduk je iz jedinog udarca u okvir gola Dominika Livakovića stigao do sva tri boda i tako nanio prvi prvenstveni poraz Dinamu.

Kopićeva strategija je bila prvenstveno sačuvati mrežu netaknutom, a u napadu čekati protivničku pogrešku, što se na kraju isplatilo, iako će se zbog nekih odluka suca Tihomira Pejina i poslije ove utakmice povlačiti sudački repovi.

Gosti su imali dvojicu junaka u svojim redovima, Karla Leticu, koji je s nekoliko fenomenalnih obrana sačuvao mrežu netaknutom, i Francka Ohandzu, autora već spomenutog jedinog udarca u okvir Dinamovog gola. Ohandza je iskoristio neobjašnjivu nepažnju Livakovića i Leškovića, došao do lopte i poslao je u praznu mrežu.

Prigovarat će Modri jer akciji za gol Hajduka prethodila je lijepa akcija Dinama. Moro je odličnom loptom uposlio Soudanija, koji je pokušava gurnuti pred istrčalog Leticu, ali vratar Hajduka je zaustavlja rukom. Po usporenoj snimci čini se kako je Hajdukov vratar loptu rukom dirao izvan kaznenog prostora, no Pejin to nije vidio, razvila se akcija Hajduka iz koje je pao pogodak.

Moći će i gosti prigovarati Pejinu jer je u 79. minuti dosudio jedanaesterac za Dinamo i dodijelio drugi žuti karton Borji Lopez. Nakon ubačaja s desne strane Soudani je naskočio na Hajdukovog braniča, činilo se kako je riječ o čistom prekršaju u napadu, lopta se odbila u Lopezovu ruku i Pejin je pokazao na bijelu točku. Srećom za Hajduk Mario Gavranović nije bio precizan, loptu šalje kraj lijeve vratnice.

Dinamo je više pokazivao u ofenzivi, Soudani danas nije uspijevao matirati sjajnog Leticu, koji bi mogao, nastavi li ovako, od Alžirca preuzeti titulu Mr. Derbi. Pamtit će Soudani prigodu iz 33. minute kada ga je krasno uposlio Gavranović, mogao je birati kako matirati istrčalog Leticu, odabrao je lob, ali mladi vratar Hajduka pročitao je njegovu namjeru i odbio loptu.

Pola sata prije kraja utakmice Hajduk je razvio lijepu kontru, Caktaš je odradio glavninu posla i na desnoj strani uposlio Juranovića, ovaj pak u sredini pronašao Saida, koji šalje loptu iza Livakovićevih leđa, no napadač Hajduka bio je u nedozvoljenoj poziciji pa pogodak opravdano nije priznat.

U završnici se nervoza uvukla kod obje strane, zbog prigovora je klupu morao napustiti i Kopić desetak minuta prije kraja.

• narada10818.02.2018. u 18:41
    svaki napadac mora voliti ovakve situacije kao ona u kojoj je Ohandza zabio, jer mozes samo dobiti. ako ne stizes do lopte, nikom nis, jer si bio sam protiv dvojice. Ali ako dodes do lopte, imas prigodbu u rangu zicera. Tako je i bilo, lukavo od Hajdukovog napadaca.
    narada108
  • zrak18.02.2018. u 18:06
    Ne znam ima li veze što je Letica dirao loptu izvan šesnaesterca ako je istovremeno bio s obje noge unutar kaznenog prostora? Noge su mu bile na liniji, a linija je sastavni dio šesnaesterca! ledanaesterca..
    zrak
  • signum_temporis18.02.2018. u 18:01
    U prvom poluvremenu Hajduku suđeno nekoliko nepostojećih zaleđa (onaj pomoćni je bio katastrofalan), a u drugom je Pejin očito dobio instrukcije da Dinamo ne smije izgubiti pa je počeo svoj šou. Sram ga bilo. Da ga vidim uživo prebio bi ga ko vola u kupusu. Bravo Hajduče, svima usprkos dobio si... [više na forumu]
    signum_temporis
  • Obrisan korisnik18.02.2018. u 17:29
    U sažetku nema poništenog čistog gola saida a izdvajate video sporne situacije letice izvana 16 m, zanimljivo
  • shunqino18.02.2018. u 17:19
    A poništeni čisti gol Hajduka zbog navodnog ofsajda kojeg je mahao pomoćnik koji je u tom trenu bio barem 3 metra iza igrača i to uopće nije vidio??