Dario Dodić • nedjelja, 18.02.2018.

U standardnom nedjeljnom terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice 25. kola talijanske Serie A. Nogometaši Napolija na svom su travnjaku svladali SPAL i još jednom se vratili na vrh ljestvice...

Iako pobjeda nije bila očekivano uvjerljiva, nogometaši Napolija svladali su na San Paolu SPAL i vratili se na vrh Serie A. Sarrijeva momčad kontrolirala je u potpunosti susret i s minimalnih 1:0 upisala tri boda.

Pobjedom je Napoli ostvario i novi klupski rekord. Nikada u povijesti klub iz Napulja nije u jednoj sezoni upisao devet uzastopnih pobjeda.

Trenutak odluke zbio se već u šestoj minuti kada je Allan poentirao na dodavanje Callejona. Ovo je Allanov četvrti pogodak ove sezone, što mu je najbolji učinak u karijeri.

SPAL nije ozbiljnije prijetio Reini, puno je bliže drugom pogotku bio Napoli, ali mreže su mirovale. Nakon što je dobio prigodu u Europskoj ligi od prve minute, Marko Rog je danas na travnjak ušao tek u 86. minuti, umjesto Callejona.

Iako ih matematika nije potpuno eliminirala, teško je zamisliti scenarij u kojem Benevento neće ispasti iz Serie A, ali domaći su navijači danas mogli uživati u tek trećoj pobjedi njihovih ljubimaca. Benevento je na svom stadionu Ciro Vigorito s 3:2 svladao izravnog konkurenta za ispadanje, Crotone.

U sadržajnoj i golovima bogatoj utakmici nešto su konkretniji bili domaći i na kraju su zasluženo slavili. Ipak, bolje je utakmicu otvorio Crotone, Crociata je nakon deset minuta igre zabio za vodstvo gostiju.

Uzvratili su domaći preko Sandra koji glavom pogađa za 1:1 u završnici prvog poluvremena na ubačaj Viole. Za potpuni preokret pobrinuo se upravo Viola u 65. minuti, krasnim golom s 20-ak metara.

Goste je u egal vratio Benali novim pogotkom glavom, dok je pobjedu domaćima u 89. minuti donio Diabate.

Ante Budimir je u igru za Crotone ušao u 66. minuti.