Atalanta
Atalanta 1:1 Fiorentina
Fiorentina

Branimir Korać • nedjelja, 18.02.2018.

Nakon sjajnog dvoboja u Dortmundu gdje je pošteno namučila Borussiju, Atalanta je na svom travnjaku u talijanskom prvenstvu ugostila Fiorentinu i morala se zadovoljiti remijem 1:1...

Atalanta je četvrto kolo neporažena, ali u ovom kolu lako je mogla ostati bez boda i upisati domaći poraz od Fiorentine. Gosti iz Firenze odigrali su dobru utakmicu, imali i vodstvo golom Milana Badelja, ali domaćin je uspio poravnati i čuvati remi do kraja susreta.

Dvoboj u Dortmundu očito je ostavio traga na domaćinu koji trkački nije najbolje parirao Fiorentini, imao je i dosta loš ulazak u susret što je i rezultiralo ranim primljenim pogotkom.

Tako je već u 16. minuti Fiorentina stigla do prednosti. Badelj je odlično pucao s 20 metara, vratar je kratko odbio loptu do Chiese koji ju vraća u sredinu za natrčalog Badelja, a on iz drugog pokušaja lijepo i precizno pogađa sam kut.

Atalanta nije igrala dobro i Fiorentina je trebala i do drugog pogotka, međutim Gil Dias nije dobro reagirao u kontranapadu i propustio je odličnu priliku za povećanje prednosti.

Kazna je stigla u samoj završnici prvog dijela. Alejandro Gomez ubacio je iz slobodnog udarca, a Andrea Petagna glavom je proslijedio loptu u mrežu.

U drugom dijelu igralo se ravnopravno, a Atalanta je dobila priliku u završnici susreta pritisnuti goste. U 85. minuti Nikola Milenković zaradio je drugi žuti karton, no do kraja susreta najveću priliku imala je Fiorentina i to preko Diega Falcinellija koji nije kaznio pogrešku Hansa Hateboera.

Susret je tako okončan podjelom bodova, a taj bod ne znači previše niti jednima, a niti drugima u borbi za približavanje europskim pozicijama. Milan Badelj odradio je cijelu utakmicu.