Branimir Korać • subota, 24.02.2018.

Roberto Firmino, Sadio Mane i Mohamed Salah igraju sjajno već neko vrijeme i teroriziraju obrane protivnika. Ovu subotu kroz noćnu moru prolazila je obrana West Hama...

Liverpool je na Anfieldu nadigrao West Ham i svladao ga je s 4:1. Odličan nastup Redsa koji su bili bolji protivnik, napadački trio nastavio je postizati pogotke i Jürgen Klopp ima itekako puno razloga za zadovoljstvo.

U prvih 20 minuta tresao se okvir gola na obje strane, prvo je Salah pogodio vratnicu, a onda je na drugoj strani greda zaustavila Arnautovića.

U 30. minuti Liverpool je poveo. 100. Liverpoolov gol ove sezone u svim natjecanjima postigao je Emre Can koji je proslijedio loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera.

Nastavili su Redsi i u nastavku s dobrom igrom i vrlo brzo povećali su prednost. U 51. minuti Oxlade-Chamberlain odradio je dobar posao, proigrao Salaha koji podiže na 2:0. Svega pet minuta kasnije nova dobra akcija Liverpoola i završnica Roberta Firmina koji postiže treći gol domaćina.

Nadu West Hamu vratio je nakratko Michail Antonio golom u 60. minuti, ali završnica susreta ponovno je pripala domaćinu. Sadio Mane prvo je u 74. minuti pogodio vratnicu, a ispravio se tri minute kasnije kada iz blizine postavlja konačnih 4:1. Dejan Lovren ovaj put ostao je na klupi.

Bournemouth i Newcastle remizirali su 2:2, a puno zadovoljniji mogu biti domaćini. Newcastle je vodio 2:0 golovima Dwighta Gaylea sve do 80. minute kada kreće povratak domaćina. Prvo Adam Smith smanjuje na 2:1 da bi u 89. minuti Dan Gosling donio bod Bournemouthu.

U dvoboju momčadi koje se nalaze u nezavidnoj poziciji, Brighton je svladao Swansea s 4:1 i pobjegao iz opasne zone. Vrlo raspoloženi domaćini napunili su mrežu Velšana koji nisu imali šanse u ovom susretu. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Glenn Murphy, a po jedan gol dodali su Anthony Knockaert i Jurgen Locadia.

Southampton se u posljednjim trenucima spasio od poraza kod Burnleyja, odigrao je 1:1. Ashley Barnes sredinom drugog dijela svladao je McCarthyja, ali Manolo Gabbiadini u 90. minuti poništava prednost domaćina i podiže Southampton na ljestvici.

Nakon serije poraza, Huddersfield je povezao dvije pobjede, a druga je došla u gostima kod fenjeraša West Bromwich Albiona s 2:1. Van La Parra i Mounie u prvih deset minuta nastavka odveli su goste do 2:0, u 65. minuti Dawson je pružio nadu West Bromu, ali do kraja susreta gosti su sačuvali tri boda.