Barcelona
Barcelona 6:1(4:1) Girona
Girona

Petar Jenjić • subota, 24.02.2018.

Barcelona je na domaćem terenu stigla do 20. pobjede u sezoni, vodeća momčad Primere nakon početnog zaostatka protiv Girone, na krilima Lea Messija i Luisa Suareza, postigla je šest pogodaka i osigurala nova tri boda...

Novu pobjedu, ukupno 20. ove sezone, upisala je Barcelona koja je na Camp Nouu lakoćom svladala Gironu rezultatom 6:1. S druge strane, gostima je ovo deveti poraz sezone. Girona je dobro otvorila susret i rano stigla do vodstva, međutim, čini se da je tako razljutila Barcelonu koja je do kraja poluvremena postigla četiri pogotka, u drugom još dva i u konačnici potpuno razbila večerašnjeg protivnika.

Nakon samo tri minute igre Girona je iznenadila domaću momčad koja je od prvog sučevog zvižduka visoko pritisnula. Gostujuća momčad istrčala je dobro kontru, a neopreznost Samuela Umtitija iskoristio je Portu i skrenuo loptu u mrežu. Time je postao jedini igrač ove sezone u Primeri koji se upisao u strijelce i protiv Barcelone i Real Madrida.

Na odgovor Barcelone nije trebalo dugo čekati, Leo Messi je krasno proigrao Luisa Suareza koji istrčava sam pred gostujućeg vratara i bez problema postiže pogodak. Argentinac se u 19. minuti mogao upisati i u strijelce kada je prebacio Bonoa, ali je Bernardo Espinosa u posljednji trenutak očistio s gol linije.

Ipak, nakon 30 minuta igre Messi je ipak postigao pogodak, u svom stilu prošao pokraj obrane Girone u kaznenom prostoru i donio Barceloni potpuni preokret. Šest minuta kasnije po drugi se puta upisao u strijelce, Argentinac je krasno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara i niskim udarcem neobranjivo pogodio donji kut.

Girona se i nakon trećeg primljenog pogotka nije povlačila te je do kraja prvog poluvremena primila još jedan gol. Nakon odlične akcije drugi se puta u strijelce upisao i Luis Suarez.

I u nastavku dvoboja domaćin je nastavio s jako dobrom igrom, propustivši nekoliko vrlo dobrih prilika za novi pogodak. Međutim, svoju šansu nije propustio iskoristiti Coutinho u 66. minuti koji je sjajno pogodio s dvadesetak metara. Do hat-tricka stigao je Luis Suarez koji je šest gol domaćina postigao u 76. minuti na proigravanje Dembelea.

Gosti su u samoj završnici imali dvije prilike za drugi pogodak, no odlično je reagirao Ter Stegen. Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobru utakmicu u dresu Barcelone, a igru je napustio u 78. minuti.