Premier liga, 28. kolo, 25.02.2018, 15:05 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Chelsea
Chelsea

Branimir Korać • nedjelja, 25.02.2018.

Veliki otočki derbi između Manchester Uniteda i Chelseaja okončan je pobjedom Uniteda koji je na Old Traffordu slavio 2:1. Junak domaćin bio je Romelu Lukaku koji je sudjelovao kod oba pogotka...

Dobru utakmicu u Manchesteru odigrali su United i Chelsea, a domaćin je odnio pobjedu 2:1. United se tako vratio na drugo mjesto na ljestvici, a Chelsea je pao tek na peto nakon što je u posljednje vrijeme igrao dosta loše i kompromitirao ono bolje razdoblje koje je imao.

Chelsea je bolje krenuo u susret i već u prvih pet minuta mogao je do vodstva. Greda je spasila Davida De Geu kada je Marcos Alonso ubacio, Alvaro Morata samo postavio nogu, ali lopta se od grede vratila u teren.

Nakon tog dobrog i otvorenog početka Chelseaja, igra se primirila, dosta se griješilo na obje strane i dobrih 25 minuta na travnjaku se nije događalo gotovo ništa vrijedno spomena.

Monotoniju na Old Traffordu prekinuo je Alexis Sanchez koji se u 28. minuti našao u odličnoj prilici nakon dodavanja Anthonyja Martiala, ali umjesto da puca iz prve, odlučio se na dodatni dodir, izgubio korak i olakšao posao Thibautu Courtoisu.

Zato je Chelsea stigao do pogotka u 32. minuti. Willian je tu odradio sjajan posao, započeo je kontranapad pred svojim kaznenim prostorom, proigrao Edena Hazarda koji izbacuje natrčalog Williana samog pred De Geu, a Brazilac rutinski zabija za 1:0.

Manchester je uzvratio sedam minuta kasnije. "Igrač za male utakmice" Romelu Lukaku napokon je zabio u nekom derbiju i to nakon dosta loše reakcije Chelseajeve obrane i proigravanja Martiala.

U drugom dijelu i jedni i drugi pokušavali su doći do pogotka, ali očito je da su imali u podsvjesti kako je jedan bod ipak bolje od nijednog te nisu bezglavo jurili.

Chelsea je prvi zaprijetio u drugom dijelu kada je Antonio Valencia u posljednji trenutak očistio ispred Marcosa Alonsa te tako otklonio neugodnost pred De Geom.

U 67. minuti malo je nedostajalo da Romelu Lukaku postigne pogodak koji bi konkurirao za gol sezone, nakon ubačaja Sancheza pucao je sjajno iz voleja, ali Courtois je još ljepše obranio.

United je do potpunog preokreta došao u 76. minuti, minutu nakon što je Antonio Conte izvadio Hazarda i ubacio Pedra. Strijelac je bio Jesse Lingard koji je zamijenio Martiala i opravdao povjerenje pogotkom glavom nakon ubačaja Lukakua.

U 86. minuti Chelsea je stigao do pogotka kada je Morata poslao loptu u suprotni kut iskosa, no dosuđeno je zaleđe i pogodak nije priznat iako suci ovaj put nisu bili u pravu.

Do kraja susreta United je izdržao, zadržao je vodstvo i upisao vrlo vrijednu pobjedu.