SEHA liga, 15. kolo, 27.02.2018, 20:30 h
RK Zagreb 24:25 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Karačić golom 15 sekundi prije kraja donio Vardaru pobjedu protiv PPD Zagreba

Branimir Korać • utorak, 27.02.2018.

U derbiju kola SEHA lige PPD Zagreb ugostio je momčad Vardara i upisao tijesan poraz. Prvaci Europe slavili su s 25:24 zahvaljujući golu Igora Karačića u završnici utakmice...

Bila je to generalna proba i za jedne i za druge uoči onog važnog što ih očekuje tijekom vikenda. PPD Zagreb u Areni dočekuje Kristianstad u susretu u kojem mora do pobjede kako bi imao šanse za šesto mjesto, a tu će mu morati pomoći i Vardar koji istovremeno ne smije izgubiti od Wisle na svom parketu.

Vardar će u tom susretu imati dodatni motiv, neće igrati samo za Zagreb već i za sebe, svjestan kako mu pobjeda osigurava prvo mjesto u skupini i izravan prolaz u četvrtfinale. S porazom Vardar bi kompromitirao prvo mjesto i morao bi igrati i osminu finala ako Nantes također upiše pobjedu.

U ovom dvoboju u SEHA ligi tako su i jedni i drugi imali u glavi kako ih za vikend očekuju važni susreti, Zagreb je za svaki slučaj odmarao Igora Vorija i Josipa Valčića, u dobrom dijelu susreta igrali su i oni koji nisu u prvom planu, no sve to nije značilo da pobjeda nije bila bitna.

Tražili su je i jedni i drugi, susret je bio neizvjestan svih 60 minuta, a na kraju su sretniji bili gosti. Imao je Vardar na ulasku u zadnjih pet minuta 22:20, no domaćin se vratio golovima Markovića i Šušnje.

U zadnjoj minuti prvo je Mrakovčić poravnao na 24:24, 15 sekundi prije kraja Igor Karačić vratio je Vardar u vodstvo nakon čega Mrakovčić nije realizirao posljednji napad i Vardar odnosi pobjedu.

Najefikasniji kod Zagreba s pet golova bio je Leon Šušnja, a kod Vardara po pet golova zabili su Luka Cindrić i Timur Dibirov. Strahinja Milić skupio je 12 obrana.