Villarreal
Villarreal 0:2 Girona
Girona

Sportnet • subota, 03.03.2018.

27. kolo Primere otvorili su Villarreal i Girona. Gosti su iznenađujuće slavili s 2:0 iako ovaj rezultat nipošto nije iznenadio fanatičnije pratitelje zbivanja na Pirinejima. Girona se s nova tri boda približila današnjim protivnicima na samo bod zaostatka i sve je realnije da ovog novopečenog prvoligaša sljedeće sezone gledamo i u Europi.

AUTOR: Stipe Dedić

Bila je ovo prva gostujuća pobjeda za Gironu nakon gotovo tri mjeseca kada su s minimalnih 1:0 slavili u Barceloni kod Espanyola.

U prvih 45 minuta obje su ekipe uspjele uputiti tek po jedan udarac u okvir gola protivnika, s tim da je Girona svoj uspjela pretvoriti u pogodak. Gosti su u 16. minuti praktički iz prve prilike došli do prednosti. Veznjak Villarreala Rodrigo Hernandez pokušao je izbiti loptu iz svog kaznenog prostora, no uspio ju je odbiti samo do Ponsa. Lopta je potom došla do Borje Garcije koji sjajnim centaršutom pronalazi Stuanija, a ovaj još ljepše glavom pogađa za 0:1. Bio je to 14. pogodak Urugvajca ove sezone.

Villarreal je svoj jedini udarac u okvir uputio u 27. minuti preko Pabla Fornalsa. I ovom je pokušaju kumovala pogreška u obrani. Fornals je na rubu kaznenog prostora pokupio loše odbijenu loptu i uputio ju prema golu gostiju, ali njegov je pokušaj bio preslab da bi prevario Bona.

Domaćini su silovito krenuli u nastavak tražeći što skoriji pogodak za izjednačenje. Trener Villarreala Javier Revilla izvadio je iz igre indisponiranog Rabu i zamijenio ga Enesom Ünalom. Fornals i Carlos Bacca bili su najaktivniji u redovima Villarreala, no nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti vratara gostiju.

Bono se još jednom iskazao spektakularnom obranom u 68. minuti kada je skinuo odličan udarac Soriana. Talijanski veznjak lijepo je opalio s dvadesetak metara, lopta se uz to još odbila od Gaspara i letjela prema rašljama gola Girone, no Bono se sjajno bacio i spriječio domaćine da dođu do izjednačenja.

Girona je svoju priliku iz kontre dočekala u 80. minuti. Ruben Lozano sretno se provukao između dva igrača Villarreala i dodao na desnu stranu za Portua. Veznjak Girone vratio je do Lozana, a ovaj sjajno odmjerenim udarcem pogodio rašlje za 0:2. Lozano je ušao s klupe samo devet minuta ranije i to baš umjesto strijelca pogotka za goste, Stuanija.

Gosti su ovom pobjedom nastavili sa sezonom iz snova, a da stvar za mali klub iz Girone bude još bolja, tri su boda uzeli protiv izravnog konkurenta na tablici i sada im mjesto u Europskoj ligi bježi samo jedan bod.