Sportnet • subota, 03.03.2018.

Nakon što je Burnley na svom stadionu s 2:1 svladao Everton, odigrano je još pet utakmica u poslijepodnevnom programu engleskog Premiershipa. Tottenham je s 2:0 bio bolji od Huddersfielda, Swansea se poigrao s West Hamom i nastavio s odličnom formom, Deeney je još jednom donio pobjedu svom Watfordu zabivši za minimalnih 1:0 protiv fenjeraša West Broma, a bodove su podijelili Leicester i Bournemouth, odnosno Southampton i Stoke.

AUTOR: Stipe Dedić

Tottenham je s tri osvojena boda protiv Huddersfielda preskočio Liverpool i barem na trenutak zasjeo na treće mjesto ljestvice. Pogodak za 1:0 zabio je Son Heung Min nakon sjajnog dodavanja Alija. Ovo je bio 23. pogodak Spursa ove sezone u svim natjecanjima u kojima je Korejac sudjelovao, bilo kao strijelac ili kao asistent. Bolji od njega je samo Harry Kane s 38 "hokejaških" bodova.

Son je na početku nastavka zabio za 2:0. Van La Parra je nepotrebno izgubio loptu na sredini igrališta, odnosno, predao ju ravno u noge Kanea, a najbolji strijelac lige pokazao da može i asistirati i pronašao Korejca koji glavom zabija za 2:0.

Swansea je nastavio s fenomenalnom formom u 2018. godini. Momčad koja je donedavno držala fenjer ostatku prvoligaškog društva u ovoj je kalendarskoj godini izgubila samo dvije od trinaest odigranih utakmica. Novu je žrtvu pronašla u West Hamu. Goste iz Londona načeo je Ki Sung Yong lijepo odmjerenim udarcem ljevicom u 8. minuti utakmice. Na 2:0 povisio je van der Hoorn u 32. minuti nakon ubačaja iz kuta. Branič domaćih ostao je potpuno sam na drugoj stativi i nije mu bio problem zabiti za 2:0.

Muke po West Hamu nastavile su se i u nastavku. King je povisio na 3:0 poslije gužve nakon još jednog kornera za Labudove. Za 4:0 zabio je Jordan Ayew u 63. minuti iz kaznenog udarca kojeg je iznudio njegov stariji brat Andre.

Poraz gostiju uspio je ublažiti Antonio u 79. Minuti. Iskoristio je pomutnju u obrani domaćih i zabio desnom nogom pored nemoćnog Fabianskog. Swansea je zahvaljujući visokoj pobjedi preskočio West Ham na tablici i trenutačno s 30 bodova zauzima 13. poziciju.

Watford je kod kuće s minimalnih 1:0 svladao West Bromwich. Jedini pogodak na utakmici zabio je Troy Deeney kojeg je fenomenalnim dodavanjem pronašao Hughes. Napadač Watforda ostao je jedan na jedan s vratarom gostiju i zabio pogodak vrijedan tri boda. Deeneyju je ovo bio jubilarni 300. ligaški nastup za Watford i napadač ga je obilježio na najbolji mogući način. Zanimljivo je da je napadač Watforda na isti način obilježio i svoj 50., 100., 150., 200., i 250. ligaški nastup za Watford. U najmanju ruku bizarno. Watford je s ova tri boda skočio na devetu poziciju dok su gosti ostali prikovani za dno lige, osam bodova daleko od mjesta koje osigurava ostanak u ligi.

Bournemouth je i u šestom premijerligaškom dvoboju s Leicesterom ostao neporažen. Mogli su gosti i do punog plijena da se domaćinima nije ukazao Mahrez i sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca debelo u sudačkoj nadoknadi utakmice poništio vodstvo gostiju u koje ih je pogotkom iz kaznenog udarca u 35. Minuti utakmice doveo King. Lisice su zadržale osmu poziciju, dok je Bournemouth ostao na jedanaestom mjestu.

Southampton i Stoke odigrali su 0:0 iako su domaćini u drugom poluvremenu učinili sve da dođu do punog plijena. Domaćini su tako i dalje ostali na 17. mjestu, dok je Stoke pretposljednji. Dobra vijest za Stoke jest da ih od mjesta koje osigurava ostanak dijeli samo jedan bod.