Premier liga, 29. kolo, 03.03.2018, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 2:0 Newcastle
Newcastle

Mihaela Bradovski • subota, 03.03.2018.

Liverpool je stigao do treće uzastopne pobjede, ujedno i očekivane protiv Newcastlea na Anfieldu. Mohamed Salah nastavio je seriju utakmica s postignutim pogotkom, jednako kao i Sadio Mane...

Domaći dvoboj protiv Newcastlea bila je idealna prilika za nastavak pozitivnog niza i novu pobjedu. Redsi su tu priliku i iskoristili, slavili su s 2:0 te barem privremeno preskočili Manchester United i došli na drugo mjesto. United u ponedjeljak gostuje kod Crystal Palacea i imat će priliku vratiti izgubljenu poziciju, a dotad će Liverpool biti prvi pratitelj Manchester Cityja.

Newcastle s druge strane ostaje u problemima i nije daleko od zone ispadanja. Trenutno drži 16. mjesto, 18. i 19. Crystal Palace i Stoke imaju samo po dva boda manje dok je između njih Southampton s bodom manje od Newcastlea.

U prvih pola sata Liverpool je bio aktivnija momčad, imao je više prilika, ali pogodaka nije bilo. U 27. minuti priliku za vodeći gol imao je Dejan Lovren, ali Dubravka je obranio njegov pokušaj.

U 40. minuti domaćin je ipak poveo. Alex Oxlade-Chamberlain povukao je kontru kroz sredinu terena, pronašao Mohameda Salaha, a on svojim 36. golom ove sezone dovodi Liverpool u vodstvo. Salahu je to 26. utakmica s postignutim pogotkom čime je na vrhu u ligama petice.

Na startu drugog dijela domaćin je tražio kazneni udarac nakon što je u 16 metara lopta pogodila u ruku Lascellesa, ali igrač Newcastlea bio je preblizu, napucan je u ruku i sudac Scott pokazao je da se nastavi s igrom.

Međutim nije se dugo čekalo na drugi gol. U 56. minuti Roberto Firmino je krasnom asistencijom pronašao Sadia Manea koji ulazi u kazneni protiv i lijepo zabija za konačnih 2:0.

Do kraja susreta najbolju priliku imao je Newcastle kada je Hayden neprecizno pucao glavom iz odlične pozicije te se rezultat više nije mijenjao.

Lovren je odradio svih 90 minuta u paru s Virgilom van Dijkom.