Dario Dodić • nedjelja, 04.03.2018.

Mario Hezonja odigrao je još jednu odličnu utakmicu unatoč limitiranim minutama u dresu Orlanda Magica. Izuzmemo li slabiji učinak za tri poena Mario je odigrao zaista sjajnu utakmicu u pobjedi protiv Grizzliesa. Poraz su upisali Cleveland Cavaliersi, kao i San Antonio Spursi. Pozitivne nizove nastavili su L.A. Lakersi i Houston Rocketsi...

U dvoboju dvaju momčadi kojima pobjede ne znače previše, odnosno u smjeru potencijalnog tankiranja odmažu, Orlando Magic je na svom parketu sa 107:100 svladao Memphis Grizzliese kojima je ovo 13. uzastopni poraz. U napetoj završnici presudili su trica i slobodna bacanja Evana Fourniera te blokada Jonathana Isaaca.

Važniji od samog rezultata novi je sjajan učinak Marija Hezonje. Izuzmemo li slabiji šut za tricu, Mario je odigrao izvrsnu utakmicu. Odigrao je jako dobru obranu, zakucavao, blokirao, zabijao, nevjerojatna je njegova transformacija posljednjih mjeseci.

Na parketu je proveo 22 minute i za to vrijeme ubilježio 16 koševa (4/4 za 1, 3/4 za 2, 2/8 za 3) uz dva skoka, dvije asistencije, ukradenu loptu, tri blokade i nekoliko potrganih obruča.

Magic su sa po 19 poena predvodili Fournier i Nikola Vučević, 16 je koševa dodao DJ Augustin, 14 Aaron Gordon.

Kod Grizzliesa valja izdvojiti 20 koševa i sedam skokova McLemorea, Jarell Martin je dodao 19 poena uz 11 skokova.

Još uvijek stvari ne štimaju u redovima Cleveland Cavaliersa, što su noćas zorno pokazali Denver Nuggetsi. Cavsi su na domaćem parketu izgubili 126:117, iako je LeBron James upisao 13. triple-double ove sezone.

Čak 19 trica pogodili su Nuggetsi, činilo se kao da mogu zabiti koš kad god to požele, Cavsi su u posljednjih pet domaćih utakmica na mizernih 1-4.

Gary Harris je s 32 koša bio prvo ime kod gostiju, 23 je poena uz osam skokova i sedam asistencija s klupe dodao Will Barton, po 16 su koševa ubacili Chandler i Murray. Nikola Jokić večer je okončao s devet poena, sedam skokova i osam asistencija.

LeBron je s 25 koševa, deset skokova i 15 asistencija bio najbolji kod Cavsa. Povratnik nakon suspenzije JR Smith dodao je 19 poena, na 17 se zaustavio George Hill. Ante Žižić nije ulazio u igru.

U odličnoj utakmici u Houstonu Rocketsi su sa 123:120 svladali Boston Celticse i svoj pobjednički niz produžili na 15 utakmica.

Eric Gordon je odigrao odličnu utakmicu u dresu domaćina, startao je s klupe i u 27 minuta na parketu prikupio 29 poena. James Harden dodao je 26 koševa uz sedam skokova, deset asistencija i pet ukradenih lopti. Trevor Ariza upisao je 21 poen, Chris Paul 15, uz sedam asistencija.

Najbolji je kod Celticsa bio Marcus Morris s 21 poenom, po 18 su dodali Irving i Monroe.

Los Angeles Lakerse stigli su do pete uzastopne pobjede, od čega su čak četiri u nizu prikupili na gostovanjima. Gostujuću turneju Lakersi su okončali u San Antoniju gdje su velikim preokretom u posljednjoj četvrtini stigli do pobjede 116:112.

Julius Randle je s 25 poena predvodio goste, Isaiah Thomas je s u pobjedu ugradio 21 koš i sedam asistencija, po 18 su koševa dodali Kentavious Caldwell-Pope (13 skokova) i Lonzo Ball (sedam skokova, 11 asistencija, šest trica). Ivica Zubac je na parketu proveo 14 minuta, ubilježio je dva poena (2/2 za 1, 0/2 za 2), četiri skoka, ukradenu loptu i blokadu.

Spurse koji su na Lakerse morali bez ozlijeđenog LaMarcusa Aldridgea predvodio je Pau Gasol s 19 poena, deset skokova i osam asistencija. Rudy Gay je dodao 15 koševa iosam skokova, na 14 se poena zaustavio Patty Mills.

Portland Trail Blazersi igraju u odličnoj formi, što su sinoć potvrdili protiv Oklahoma City Thundera. Na svojem su parketu Blazersi slavili 108:100, što im je šesta pobjeda u nizu.

Odličan je bio CJ McCollum s 28 poena, osam skokova i šest asistencija, Damian Lillard je dodao 20 poena i sedam asistencija.

Russell Westbrook je za 30 poena ispucao 31 loptu, dodao je 11 skokova i šest asistencija. 21 je koš uz sedam skokova ubilježio Paul George.

• Dario_SNet04.03.2018. u 09:30
    13. uzastopni poraz, tipfelerono su mu kao blokadu računali, ne kao ukradenu loptu
    Dario_SNet
  • litleben04.03.2018. u 09:26
    Kako samo jedna ukradena, kad se u isječcima vide dvije? Grizliji samo 13 poraza u sezoni? nešto je tu krivo.