Liga prvaka, skupina A, 14. kolo, 04.03.2018, 17:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 24:27 Kristianstad
Kristianstad

PPD Zagreb oprostio se od Europe, Kristianstad odličnim drugim poluvremenom do pobjede i osmine finala

Branimir Korać • nedjelja, 04.03.2018.

Rukometaši PPD Zagreba u ključnoj utakmici u borbi za osminu finala Lige prvaka, upisali su poraz od Kristianstada i završili s europskim putem. Šveđani su bili bolji s 27:24, presudilo je drugo poluvrijeme u kojem je Zagreb imao previše loših faza i nije mogao više od ovoga...

PPD Zagreb - Kristianstad 24:27 (10:10)

PPD Zagreb: Arijan Jović (1 obrana), Urh Kastelic (7 obrana), Luka Mrakovčić, Tin Lučin, Josip Božić-Pavletić, Tin Kontrec, Igor Vori 1, Dobrivoje Marković 1, Zlatko Horvat 8(6), Leon Šušnja, Josip Valčić, Tonči Valčić, David Miklavčič 1, Valentino Ravnić 1, Damir Bičanić 7, Domagoj Pavlović 5

Kristianstad: Leo Larsson, Richard Kappelin (9 obrana), Mario Lipovac 2, Arnar Arnarsson, Philip Henningsson 2, Tim Sorensen 9(2), Stig Moen Nielsen 1, Albin Lagergren 6, Johannes Larsson, Olafur Gudmundsson 4, Viktor Hallen 2, Helge Freiman 1, Anton Persson, Valter Chrintz, Gunnar Jonsson, Inge Eriksen

Isključenja: PPD Zagreb 2 minute (Božić-Pavletić), Kristianstad 6 minuta (Freiman, Gudmundsson, Lipovac)

Sedmerci: PPD Zagreb 6/7 (Horvat 6/7), Kristianstad 2/2 (Sorensen 2/2)

Tijek susreta: 0:1 Sorensen (7m), 0:2 Freiman, 1:2 Bičanić, 2:2 Miklavčič, 2:3 Sorensen, 3:3 Vori, 3:4 Sorensen (7m), 4:4 Horvat (7m), 4:5 Lagergren, 5:5 Bičanić, 6:5 Ravnić, 6:6 Henningsson, 7:6 Bičanić, 8:6 Pavlović, 9:6 Horvat (7m), 9:7 Moen Nielsen, 9:8 Hallen, 9:9 Hallen, 10:9 Horvat (7m), 10:10 Gudmundsson

11:10 Bičanić, 11:11 Lagergren, 12:11 Horvat, 12:12 Sorensen, 13:12 Horvat, 13:13 Lagergren, 13:14 Lagergren, 13:15 Lipovac, 13:16 Sorensen, 13:17 Gudmundsson, 14:17 Horvat (7m), 14:18 Sorensen, 15:18 Bičanić, 15:19 Gudmundsson, 15:20 Lagergren, 16:20 Bičanić, 17:20 Pavlović, Marković ne realizira kontranapad, 18:20 Bičanić, 18:21 Lagergren, 18:22 Sorensen, 19:22 Horvat (7m), 19:23 Sorensen, 20:23 Pavlović, 20:24 Henningsson, 20:25 Lipovac, 20:26 Gudmundsson, 21:26 Horvat (7m), 22:26 Pavlović, 23:26 Pavlović, 23:27 Sorensen, 24:27 Marković

Utakmica protiv Kristianstada proglašena je utakmicom sezone, za Zagreb je bilo jasno kako mora doći do pobjede ako želi u osminu finala Lige prvaka, ali Saračevićeva momčad u najvažnijem trenutku nije bila u dobrom izdanju i upisala je poraz. Konačnih 27:24 donijelo je prvi put u povijesti Kristianstadu nokaut fazu Lige prvaka, a Zagreb se za razliku od prošlih sezona nije uspio spasiti i proći dalje.

Iako je u završnici sezone igrao bolje nego što je to bilo u prvom dijelu sezone, Zagreb je šanse za prolaz u biti prokockao u vrijeme dok je momčad vodio Kasim Kamenica, u tom razdoblju imao je i kudikamo jaču i širu momčad s Mandalinićem, Žarkom Markovićem, Skokom, ali nizao je poraze, nije uspio slaviti niti protiv izravnih konkurenata Kristianstada i Wisle, ali ipak je imao šansu za prolaz još u posljednjem kolu.

Nedostajala je Saračeviću širina, Bičanić i Horvat vukli su zagreb praktički cijelu utakmicu, tek na kraju pridružio im se i Pavlović kada je već bilo prekasno i jasno da će Šveđani do pobjede. Sa samo dvojicom igrača na očekivanoj razini, Zagreb jednostavno nije mogao do pobjede.

U drugom poluvremenu Šveđani su pronašli način kako zatvoriti napad Zagreba, odličnom obranom tjerali su domaćina u pogreške, a s druge strane preko Sorensena i Lagergrena punili su mrežu Kastelica i Jovića.

U prvom dijelu igralo se na mali broj pogodaka, a Zagreb je uspio prvi doći do osjetnije prednosti kada se odvojio na 9:6. Međutim kako je stigao do prednosti, još brže ju je ispustio, dva gola Hallena i jedan Nielsena vratili su Kristianstad u egal, a na odmor se otišlo s 10:10.

U drugom dijelu stvari su krenule krivim smjerom u prvih deset minuta. Nakon Horvatovog gola za 13:12, uslijedila je kriza u igri domaćina i serija Šveđana 5:0 nakon koje se Zagreb više nije oporavio.

Najbliže je došao kada je smanjio na 20:18 preko Bičanića, ali vrlo brzo Kristianstad je vratio visoku prednost na svoju stranu i bez većih problema priveo je utakmicu kraju.

Zagreb tako završava s europskim nastupom, unatoč vrlo loše odrađenom prvom dijelu sezone imao je priliku za prolaz, ali nije je iskoristio. Šveđani idu dalje, a Zagreb i Wisla opraštaju se u grupnoj fazi.