Bundesliga, 25. kolo, 04.03.2018, 18:00 h
Freiburg
Freiburg 0:4 Bayern
Bayern

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.03.2018.

Još jedna liga u kojoj je odavno odlučena borba za naslov prvaka je Bundesliga u kojoj Bayern ima 20 bodova prednosti nad drugoplasiranim Schalkeom. Do okruglih 20 došao je pobjedom kod Freiburga 4:0...

Nakon neočekivanog remija u prošlom kolu u Münchenu protiv Herthe, Bayern se vratio pobjedama kod dragog mu protivnika Freiburga. U gostima je slavio s 4:0 te tako četvrti put zaredom svladao Freiburg i to treći put zaredom vrlo uvjerljivo. Na kraju prošle sezone svladao ga je s 4:1, u prvom dijelu ove sezone s 5:0 i sada s 4:0.

Bio je to rutinski odrađen posao Heynckesove momčadi koja je dominirala svih 90 minuta, bila puno opasnija i na kraju zasluženo slavila. Prednost nad drugoplasiranim Schalkeom sada je 20 bodova i Bayern nezadrživo juri prema šestoj uzastopnoj tituli prvaka Njemačke.

Freiburg je izdržao 25 minuta, a kada već Bavarci za to vrijeme nisu uspjeli ugurati loptu u domaću mrežu, uspjeli su sami domaćini. Thomas Müller nakon dobrog ubačaja u peterac pokušao je vratiti loptu u sredinu, no ona je pogodila vratara Alexandera Schwolowa i ušla u mrežu.

Tri minute kasnije već je 2:0. Corentin Tolisso bez previše razmišljanja opalio je s više od 20 metara i pogodio sam kut domaćeg gola ostavivši vratara bez šanse.

U nastavku susreta Bayern je održavao kontrolu, a u drugom poluvremenu s još dva gola potvrdio je pobjedu i dodatno napunio mrežu domaćina.

U 54. minuti Müller je još jednom bio blizu pogotka, nakon ubačaja s desne strane uklizao je na loptu, a prije gol linije do nje je došao Sandro Wagner i zabio za 3:0.

15 minuta kasnije upravo Müller stavio je točku na i i na svoj sjajan nastup, Joshua Kimmich ubacio je iz kornera, a Müller s prve vratnice neobranjivo pogodio za konačnih 4:0.

Bayern je tako ostvario cilj, nastavio je niz dobrih rezultata i spreman dočekuje uzvrat u Istanbulu protiv Bešiktaša gdje treba potvrditi prolaz nakon visokih 5:0 u Münchenu.