Premier liga, 29. kolo, 05.03.2018, 21:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 2:3 Manchester United
Manchester United

Sportnet • ponedjeljak, 05.03.2018.

Manchester United spektakularnim je preokretom s 3:2 slavio kod Crystal Palacea. Domaćin je imao 2:0, a onda je Mourinhova momčad pokazala karakter i okrenula utakmicu. Gol za slavlje Vragova zabio je Nemanja Matić fenomenalnim udarcem u sudačkoj nadoknadi.

PIŠE: Stipe Dedić

Crystal Palace je bio na korak do prve pobjede nad Manchester Unitedom u povijesti Premier lige, no na kraju će se morati zadovoljiti utješnom nagradom, a ta je da su po prvi puta u Premiershipu imali vodstvo protiv Manchester Uniteda.

Crystal Palace poveo je u 11. minuti susreta preko Androsa Townsenda. Cristian Benteke dodao je za krilnog napadača Palacea, a ovaj pogodio desne rašlje gola Davida de Gee. Treba reći da je lopta na putu do gola promijenila smjer pošto se odbila od Lindelofa.

S 1:0 za domaćine otišlo se na poluvrijeme, a onda je Palace početkom nastavka još jednom šokirao United i udvostručio svoje vodstvo. Schlupp je brzo izveo jedan slobodan udarac i lansirao van Aanholta u kazneni prostor gostiju, a nizozemski lijevi bek probio je prvi kut vratara Uniteda za 2:0.

United se vraća u igru u 55. minuti utakmice. Valencia je pronašao Smallinga pred vratima Palacea, a ovaj lijepo glavom pogodio za 2:1.

United je krenuo s ogromnim pritiskom i svim silama tražio način da se u potpunosti vrati u utakmicu. Do zasluženog izjednačenja gosti su došli u 76. minuti preko Lukakua. Belgijski napadač primio je loptu na petercu i s nekoliko lažnjaka izbacio čuvare iz ravnoteže, onda i zabio kroz šumu nogu za poravnanje.

Teško je nabrojati sve prigode koje su se redali pred vratima i jedne i druge momčadi. Benteke je mogao zabiti za pobjedu domaćina, Mata s druge strane bio oči u oči s vratarom Palacea, a onda je utakmicu u sudačkoj nadoknadi riješio Nemanja Matić fenomenalnim pogotkom, potom i proslavio svoj prvijenac za klub u Premier ligi u stilu s navijačima Uniteda. Dobio je Matić zbog toga i opomenu, no teško da će ga to smetati. United se novom pobjedom vratio na drugo mjesto preskočivši Liverpool, dok je Palace ostao u zoni ispadanja, tek jedan bod udaljen od spasa.