Universitas slavio u derbiju protiv Bosca, Gorica i dalje nedodirljiva

Sportnet • srijeda, 07.03.2018.

Ništa novog u Prvoj košarkaškoj ligi, barem što se tiče lidera. Gorica nastavlja bilježiti uvjerljive pobjede, a najzanimljivija utakmica odigrana je u Splitu gdje su se susreli Universitas i Bosco...

U derbiju 15. kola Prve muške košarkaške lige sastali su se splitski Universitas i zagrebački Bosco. Utakmica je ispunila očekivanja i ponudila gledateljima uzbudljivu košarku visokog intenziteta i neizvjesnost do samog kraja.

Utakmicu bolje otvaraju gosti, koji su i kontrolirali rezultat skoro čitavu utakmicu. Na kraju prvog perioda Bosco ima plus četiri, a sredinom druge četvrtine i plus devet. Universitas se serijom 9:0 vraća u egal s kojim se odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvaraju gosti i polagano povećavaju svoju prednost do najvećih 69:57 u 32. minuti. Nakon minute odmora, utakmica se potpuno preokreće. Gizdavčić i Vručinić tricama pokreću seriju 16:3 Universitasa koji dolazi do vodstva 73:72. U posljednje tri minute ulazi se rezultatom 77:77, a bacanjima Marića i tricom Vručinića Universitas dolazi do pet koševa prednosti. Uzvraća Perković tricom, ali Vručinić ponovno pogađa za tri poena i gosti se više ne uspijevaju vratiti.

Universitas su predvodili Marić s 24 koša (6/10 za 2, 1/3 za 3, 9/10 za 1) i deset skokova, te Rebić s 14 koševa, 11 asistencija i četiri ukradene lopte.

Najbolji kod Bosca su bili Ljubičić sa 21 košem (9/13 za 2, 3/4 za 1) i osam skokova, te Perković s 22 koša (2/5 za 2, 5/9 za 3, 3/4 za 1), šest skokova i četiri asistencije.

Visoku pobjedu upisao je Agrodalm protiv Kvarnera s čak 93:56, a kod gostiju se itekako osjetilo odsustvo Ivana Kučana što je Agrodalm iskoristio te uz 17 poena Domagoja Matića slavio.

Gorica nastavlja dominaciju ligom, a novu pobjedu upisala je u gostima kod Šanca u Karlovcu i to s 91:61. Niti Karlovčani nisu imali nikakve šanse, a ovaj put Goričane je predvodio Ivan Majcunić s 24 poena i šest skokova.