Premier liga, 30. kolo, 10.03.2018, 13:30 h
Manchester United
Manchester United 2:1(2:0) Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • subota, 10.03.2018.

Derbi susret 30. kola engleske Premier lige odigran je na Old Traffordu, gdje je do pobjede u borbi za drugo mjesto stigao Manchester United. Crveni vragovi slavili su s 2:1, u utakmici u kojoj je Liverpool dominirao terenom, a United radio ono najvažnije - postizao pogotke...

S obzirom na to da će Manchester Cityja itko uspjeti uhvatiti do kraja sezone, preostaje borba za drugo mjesto, ono između Manchester Uniteda i Liverpoola. Dvije najtrofejnije engleske momčadi odigrale su prvenstveni derbi 30. kola na Old Traffordu, a do pobjede je stigao United koji je slavio s 2:1. S nova tri boda stigao je do 65 bodova, pet više od prvog pratitelja, momčadi Jurgena Kloppa.

Gledajući samo statistiku Liverpool je bio puno bolja momčad koja je dominirala kroz veći dio susreta, no kako statistika često puno toga otkriva, ali ne otkriva ono najvažnije, tako je bilo i danas. Iz dvije krasne akcije Manchester je došao do dva pogotka i do kraja uspio sačuvati prednost, iako se morao gotovo stalno braniti, posebno u drugom poluvremenu.

Kroz borbu na sredini terena protekao je uvod utakmice, sve do 13. minute kada domaćin dolazi do vodstva. David de Gea je ispucao loptu i pogodio Romelu Lukakua čije prebacivanje glavom dolazi do Marcusa Rashforda koji izbacuje braniča Liverpoola i krasno pogađa suprotni kut protivničkog gola.

Redsi su bili ti koji su dominirali u posjedu, ali golove je postizao United. Drugi je stigao u 24. minuti, gotovo na identičan način. De Gea je ispucao loptu, Lukaku je dobio bitku u skoku s Dejanom Lovrenom i proigrao Juana Matu. Španjolac se nije uspio izboriti za udarac, no lopta je došla do Rashforda koji se ponovno upisao u strijelce. 16. je to pogodak Rashforda ove sezone u Premier ligi, a ukupno sedmi protiv jedne od šest najboljih momčadi.

Liverpool je nastavio s učestalim napadima, kao da se ništa nije dogodilo, okušao se u nekoliko navrata udarcima iz daljine, no nedostajalo je prave preciznosti. Do kraja poluvremena najbolju priliku imao je Manchester, ubacio je Alexis Sanchez prema Mati koji atraktivnim škaricama puca pored gola.

Očekivano nastavak susreta Mourinho je odlučio zatvoriti sve prilaze prema golu. Tražili su Redsi penal u 55. minuti nakon igranja rukom Valencije, no sudac se nije oglasio. Nisu uspjeli zabiti gosti, ali zato jesu domaćini - u vlastitu mrežu. Igrala se 66. minuta, Sadio Mane ubacio je s lijeve strane, a loptu je vrlo nespretno u gol skrenuo Eric Bailly.

Nastavili su gosti s visokim pritiskom, tražili izjednačenje i eventualan bod, no do pogotka nije uspio doći. United je mogao proslaviti nova tri boda. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u dresu Liverpoola.