Branimir Korać • subota, 10.03.2018.

Iako poslijepodnevni program i Premiershipu nije donio neke velike dvoboje, uzbuđenja nije nedostajalo. Za to su se prije svih pobrinuli u Londonu gdje su navijači izražavali svoje nezadovoljstvo prekidanjem dvoboja protiv Burnleyja...

Poslijepodnevni program u Premiershipu obilježili su neredi u Londonu gdje je West Ham ugostio Burnley, a susret je četiri puta prekidan zbog utrčavanja navijača. Bilo je tu i sukoba s igračima, najburnije je reagirao kapetan Mark Noble, a gnjev navijača bio je usmjeren i prema svečanoj loži gdje je sjedio vlasnik kluba sa svojim suradnicima.

Hammersi su i u ovom susretu nastavili s lošim igrama, upisali su i novi poraz te ponovno došli u opasnu zonu. 18. mjesto udaljeno je samo tri boda, a ne treba zaboraviti kako Crystal Palace i Stoke koji su u zoni ispadanja, imaju po utakmicu manje, ali i protivnici su im Chelsea i Manchester City.

Burnley je pobjedu ostvario zahvaljujući golovima u zadnjih pola sata susreta, Chris Wood bio je strijelac dva puta dok je jedan pogodak dodao Ashley Barnes. Sa svakim golom situacija na travnjaku i na tribinama samo se dodatno pogoršavala i nema sumnje kako West Ham očekuje žestoka kazna i vjerojatno igranje jedne utakmice pred praznim tribinama.

Dosta toga događalo se u Liverpoolu gdje je Everton s 2:0 bio bolji od Brightona. Nikola Vlašić propustio je i ovaj dvoboj te je i dalje u nemilosti Sama Allardycea.

Domaćin je do vodstva došao u 60. minuti autogolom Gaetana Bonga koji je pokušao izbiti loptu nakon centaršuta kojeg je uputio Yannick Bolasie, ali je nespretno reagirao i pogodio vlastitu mrežu.

15 minuta kasnije na 2:0 povisio je Cenk Tosun da bi nade gostiju bile potopljene u 80. minuti kada Anthony Knockaert vrlo glupo uklizava s obje noge i zarađuje crveni karton. U samoj završnici mogao je Everton i do trećeg gola, ali Mathew Ryan obranio je kazneni udarac Wayneu Rooneyju.

Do važne pobjede došao je Newcastle koji je s 3:0 svladao Southampton i ostavio ga na 17. poziciji u vrlo teškoj situaciji. S druge strane Newcastle se ovom pobjedom odvojio od najugroženijih.

Odličnu utakmicu odigrao je Kenedy koji je postigao oba gola domaćina u prvom dijelu, a u nastavku je priču zaključio Matt Ritchie golom za 3:0.

West Bromwich Albion može polako razmišljati o Championshipu, a za dno ljestvice zabetonirao ga je Leicester koji je u gostima slavio s 4:1.

Riyad Mahrez je pokazao kako još nije za mirovinu, postigao je jedan pogodak i asistirao Jamieju Vardyju za još jedan, a među strijelce su se upisali i Kelechi Iheanacho i Iborra.