Odlični Popović predvodio Fuenlabradu do pobjede, double-double Sutona

Petar Jenjić • subota, 10.03.2018.

U prvom susretu 22. kola španjolske ACB lige košarkaši Fuenlabrade na domaćem su parketu došli do pobjede protiv Estudiantesa. Pobjedničku momčad predvodio je Marko Popović još jednom odlično odigranom utakmicom, dok je double-double učinak u redovima gostiju ostvario Goran Suton...

22. kolo španjolske ACB lige otvorili su Fuenlabrada i Estudiantes, a do pobjede je na domaćem parketu stigla prvospomenuta momčad koja je slavila rezultatom 87:81.

Nakon perioda nešto slabijih nastupa, Fuenlabrada je tako stigla do treće pobjede u posljednje četiri utakmice i ukupno 14. u prvenstvu. S druge strane, Estudiantesu je ovo drugi uzastopni poraz i sada je pao na omjer 9-13.

Osim početnih 2:0 domaćin se nijednom tijekom susret nije našao u zaostatku, a do prve dvoznamenkaste prednosti stigao je na otvaranju druge četvrtine ubačajem Przemeka Karnowskog (25:15). Ugodnu prednost Fuenlabrada je čuvala većim dijelom susreta, ali je gostujuća momčad tri i pol minute prije kraja stigla na minus šest (78:72). Ipak, domaćin uzvraća preko Marka Popovića i Gregoryja Vargasa, ponovno odlazi na dvoznamenkastu prednost i bez prevelikih poteškoća zaključuje utakmicu u svoju korist.

Šuterski raspoloženi Popović predvodio je svoju momčad do pobjede s 22 poena (0/3 za dva, 7/13 za tricu, slobodna bacanja 1/2), tri skoka i dvije asistencije za 28 minuta provedenih na terenu. Rolands Smits dodao je 12 koševa i šest skokova, a Gregory Vargas 11 poena i pet asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Sylven Landesberg s 23 poena i osam skokova, a priključio mu se Goran Suton sa 16 koševa (5/7 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 3/5) i deset skokova za 25 i pol minuta na terenu.