Dario Dodić • nedjelja, 11.03.2018.

Nogometaši Juventusa u 28. su kolu Serie A stigli do 23. prvenstvene pobjede, na krilima sjajnog Paula Dybale. Lazio je u gostima kod Cagliarija izvukao tek bod i to zahvaljujući krasnom golu Cire Immobilea duboko u sudačkoj nadoknadi...

Juventus je nastavio unovčavati povratak Paula Dybale na nogometne travnjake. Treći je put Argentinac startao u dresu Juvea nakon povratka od ozljede i u trećoj uzastopnoj utakmici tresao protivničku mrežu.

Danas je Dybala dvaput zabio u domaćoj 2:0 pobjedi Juventusa protiv Udinesea.

Torinski je sastav bez većih stresova odradio posao protiv momčadi iz Udina, već u 20. minuti Dybala krasnim golom iz slobodnog udarca dovodi prvaka Italije u vodstvo.

Mogao je Juventus pitanje pobjednika riješiti u završnici prvog dijela, Dybala je izborio jedanaesterac, ali ga je u pogodak propustio pretvoriti Gonzalo Higuain - Argentinac je gađao lijevu stranu Udineseovog gola, ali pročitao je njegovu namjeru Viviano i obranio Higuainov pokušaj.

Higuain je u Serie A promašio pet od 17 jedanaesteraca koje je izveo, dok je Vivianu ovo četvrti obranjeni penal ove sezone, po čemu je najbolji u ligama petice.

Iskupio se Higuain na otvaranju drugog dijela lijepom asistencijom za novi pogodak Dybale. Posljednjih 20 minuta dobio je i povratnik nakon ozljede, Mario Mandžukić. Hrvatski dvojac u dresu Udinesea, Andrija Balić i Stipe Perica, također je dobio priliku u drugom poluvremenu. Perica je odigrao pola sata, Balić 20 minuta.

U utakmici s četiri gola u Cagliariju domaći su igrači bili zaslužni za čak tri, no o onom četvrtom, jedinom postignutom od strane Lazijevih igrača, najduže će se pričati.

Rimljani su na gostovanju kod Cagliarija prelijepim golom Immobilea u petoj minuti sučevog dodatka dohvatili bod.

Dvaput je Cagliari vodio, poveli su domaći u 25. minuti pogotkom Pavolettija, da bi Lazio deset minuta kasnije stigao do izjednačenja, nesretni Ceppitelli poslao je loptu u vlastitu mrežu.

Barella je s bijele točke doveo Cagliari u novo vodstvo u 74. minuti, ali je i to vodstvo poništio rimski sastav. Igrala se peta minuta sučeve nadoknade vremena, Anderson je poslao loptu u kazneni prostor domaćih, Immobile petom s nekih 14 metara, okrenut leđima golu, prebacuje vratara Cragna i postavlja konačnih 2:2.