Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 11.03.2018, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Hrvoje Radić
1:1 Osijek
Haris Hajradinović 15' (11m)
Osijek

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.03.2018.

U posljednjem susretu 25. kola HT Prve lige Cibalia je u slavonskom derbiju ugostila Osijek, a dvoboj je okončan bez pobjednika. Borbeni Vinkovčani mogli su i do sva tri boda, ali u završnici susreta okvir gola spasio je goste...

Josip Barišić
67'
13
Josip Tomašević
75'

Zoran Zekić

Nakon gotovo mjesec dana bez utakmica, Osječani su napokon istrčali na travnjak. U nastavak sezone krenuli su domaćim porazom od Dinama pa pobjedom protiv Rijeke, a ova dugačka pauza očito im nije donijela puno koristi. U Vinkovcima su odigrali ispod očekivanja i na kraju mogu biti zadovoljni remijem.

S druge strane Cibalia je u svoj toj gunguli oko odgoda utakmica zbog vremenskih neprilika, uspjela odraditi jedan susret i to u gostima u Puli protiv Istre 1961 prije tjedan dana i očito joj je taj nastup pomogao u pripremi za ovaj dvoboj. Bili su Vinkovčani borbeniji, čak i konkretniji, a imali su i sjajnu priliku za uzimanje sva tri boda.

Gosti su bolje krenuli u susret i dosta rano su poveli. Prvo je u 13. minuti Haris Hajradinović zaprijetio dobrim udarcem kojeg Ivan Brkić brani, a onda u sljedećoj minuti gosti dobivaju kazneni udarac. Eros Grezda ušao je u 16 metara, tamo ga je dočekao Hrvoje Plum koji ga ruši i Duje Strukan pokazuje na 11 metara. Hajradinović je bio siguran i gosti vode 1:0.

Nakon primljenog gola, domaćin je pokušavao doći do poravnanja i u tome je uspio u samoj završnici prvog dijela. U 41. minuti Ivan Miličević pronašao je imenjaka Galića koji s ruba kaznenog prostora odlično pogađa gornji kut i poravnava na 1:1.

U drugom dijelu Osječani su prvi došli do velikih prilika i to obje u istoj akciji. Igrala se 64. minuta kada je Mirko Marić sam došao do Brkića koji brani njegov pokušaj, lopta se odbija do Grezda, on puca, ali Vinko Soldo u posljednji trenutak spašava domaćina.

U zadnjih 25 minuta kod domaćina je ušao bivši igrač Osijeka Josip Barišić i u završnici mogao presuditi svom bivšem klubu.

Prvo je u 82. minuti Marko Malenica sjajno obranio njegov pokušaj, a onda je u 88. minuti propustio priliku za kojom će domaćin žaliti. Frane Vitaić je ubacio u sredinu, na loptu je natrčao Barišić i kada su je svi već vidjeli u golu, ona je pogodila vratnicu i Osječani su mogli odahnuti.

Rezultat se više nije mijenjao, ostalo je do kraja 1:1, ishod s kojim neće biti presretni niti jedni, a niti drugi.