Premier liga, 30. kolo, 11.03.2018, 17:00 h
Bournemouth
Bournemouth 1:4 Tottenham
Tottenham

Branimir Korać • nedjelja, 11.03.2018.

Tottenham se uspješno oporavio od ispadanja iz Lige prvaka protiv Juventusa te je u Premiershipu visoko slavio u gostima kod Bournemoutha. Uz dobru ide i loša vijest, Harry Kane ranije je završio s nastupom zbog ozljede...

Kako su momčadi iz donjeg doma Premiershipa redom bilježile poraze u ovom kolu, za Bournemouth nije postojala opasnost dodatnog potonuća na ljestvici, međutim domaćini su bili svjesni kako im tri boda puno znače u borbi za opstanak i s njima bi se posve odvojili od onih najugroženijih.

Međutim protivnik nije bio nimalo jednostavan, u goste je stigao Tottenham koji je tražio povratak na pobjedničke staze nakon ispadanja iz Lige prvaka gdje je imao Juventus na pladnju i nije to iskoristio. Spursi su u prvenstvu u pobjedničkoj seriji, a računajući i ovu utakmicu, imaju četiri uzastopne pobjede.

U utakmicu je bolje krenuo domaćin koji je u prvih deset minuta zatresao gredu i postigao pogodak. Prvo je u četvrtoj minuti Junior Stanislas prebacio Huga Llorisa, ali zaustavila ga je greda da bi isti igrač tri minute kasnije doveo domaćina u vodstvo. Adam Smith ubacio je s desne strane, Stanislas primio loptu i zakucao je u mrežu.

Spursi nisu izgledali dobro, domaćin je i u narednim minutama bio bolji protivnik, a novi problemi pojavili su se sredinom prvog dijela kada je na travnjaku nakon sudara s Asmirom Begovićem ostao Harry Kane. Pružena mu je pomoć, međutim napadač Tottenhama ipak se zaputio prema tunelu, a u igru je ušao Erik Lamela.

Iako je ostao bez svog prvog golgetera, Tottenham je došao do poravnanja. U 35. minuti Serge Aurier odlično je ubacio za Delea Allija koji rutinski zabija za 1:1.

U drugom dijelu Tottenham je uspio potpuno okrenuti susret na svoju stranu i visoko slaviti što se nije činilo izglednim nakon pola sata igre.

U 62. minuti došao je do vodstva kada je Alli na drugoj vratnici pronašao Heung-Mina Sona koji nije dobro zahvatio loptu, ali ona ipak ulazi u mrežu.

U završnici susreta domaćin se potpuno otvorio i primio još dva gola. Prvo je u 87. minuti Son pobjegao u kontru i zabio za 3:1 da bi u 91. minuti Aurier stavio točku na i golom za 4:1.