Split bez nove pobjede, prvoplasirani Borac slavio na Gripama

Petar Jenjić • srijeda, 14.03.2018.

U sklopu 20. kola Druge ABA lige košarkaši Splita na Gripama su poraženi od Borca rezultatom 88:80. Žutima je ovo deset poraz u sezoni, a prvi nakon dvije uzastopne pobjede...

Prvoplasirani Borac stigao je do nove prvenstvene pobjede u Drugoj ABA ligi. Na gostovanju kod Splita stigli su do četvrtog uzastopnog slavlja, a 15. ukupno, rezultatom 88:80. S druge strane Split je pao na omjer 10-10. Domaća momčad većim je dijelom susreta bila u zaostatku, uspjela se vratiti na minimalan zaostatak u posljednjoj četvrtini, no do ponovnog vodstva i pobjede nije uspjela doći.

Split je bolje krenuo u susret, a prednost nije ispuštao kroz cijelu prvu četvrtinu. Najvećih devet poena viška (13:4) imao je u četvrtoj minuti nakon ubačaja Pavla Marčinkovića. Kroz naredni period domaćin je imao i osam koševa prednosti u nekoliko navrata, međutim, kako je odmicala četvrtina, pa tako i cijelo prvo poluvrijeme, Borac je igrao sve bolje. Početkom druge četvrtine preko Matije Popovića stigao je do prvog vodstva na susretu (26:25).

Treća četvrtina bila je slaba, barem što se tiče splitske momčadi čiji je zaostatak sve više rastao. Polovicom treće dionice Borac je došao do prve dvoznamenkaste prednosti (57:46), a vrlo brzo i do 14 koševa viška (60:46). Na krilima mladih snaga Mate Kalajžića i Gorana Filipovića Split je vratio u utakmicu i šest minuta prije kraja stigao na minimalan zaostatak (70:69). Spomenuti dvojac ubacio je sve poene svoje momčadi u posljednjoj dionici do tada. Ipak više od toga nije išlo, gosti su se ubrzo vratili na dvoznamenkastu prednost (83:73) i zaključili susret u svoju korist.

Ilija Đoković s 25 poena i devet dodavanja predvodio je Borac do pobjede, Nemanja Todorović dodao je 19 koševa i pet skokova, a Nikola Pešaković 13 poena.

Najbolji je kod Splita bio Henrik Širko sa 16 poena, Goran Filipović ubacio je 14 koševa, dok su po deset poena dodali Mate Kalajžić i Pavle Marčinković.