Vodeni sportovi

Polovičan učinak splitskih klubova u Triglav regionalnoj ligi

Petar Jenjić • petak, 16.03.2018.

Na bazenu u Poljudu odigrane su dvije utakmice 17. kola Triglav vaterpolske lige u kojima su splitski klubovi protiv crnogorskih ostvarili polovičan učinak. POŠK je došao do pobjede protiv Primorca iz Kotora 13:10, dok je Mornar Brodospas poražen od Jadran Herceg Novog s 10:5...

Mornar Brodospas nije imao prevelike šanse protiv Jadrana iz Herceg Novog i u susretu 17. kola upisao je poraz 10:5. Osma je ovo izgubljena utakmica u sezoni za splitsku momčad, a druga uzastopna, uz koji ima i po pet pobjeda i poraza. S druge strane, crnogorskoj momčadi ovo je sedma uzastopna pobjeda i ispred nje na prvenstvenoj ljestvici samo je dubrovački Jug.

Gostujuća momčad je, nakon što je prva četvrtina završila s po jednim pogotkom u svakoj mreži, ostatak susreta odigrala u brzini više. Sljedeće dvije dionice zaključila je rezultatom 7:1, a do kraja bez poteškoća održavala prednost.

Najefikasniji je u pobjedničkim redovima bio Aleksa Ukropina s četiri pogotka, dva je gola postigao Vlado Popadić. U redovima Mornara dva je pogotka upisao Slavko Čalić, a po jedan su dodali Marino Čagalj, Antonio Buha i Marin Vrdoljak.

U drugom hrvatsko-crnogorskom dvoboju dana do pobjede je došao POŠK koji je s 13:10 bio bolji od Primorca iz Kotora. Splitska momčad tako je došla do pete pobjede u sezoni, a prve nakon dva poraza, naspram Primorca kojem je ovo 11. poraz sezone, treći u posljednja četiri susreta.

POŠK je kroz tri četvrtine uspješno gradio prednost koja je uoči posljednjih osam minuta iznosila šest pogodaka (11:5). Primorac je do kraja uspio tek ublažiti poraz.

Po tri pogotka u pobjedničkim redovima postigli su Marin Delić, Aljoša Kunac i Marko Elez. Isti je učinak kod gostiju ostvario Marko Gopčević, dok je dva gola dodao Antonio Petrović.