Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 17.03.2018, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb

Dario Dodić • subota, 17.03.2018.

Nogometaši Intera velikim su preokretom protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj stigli do sva tri boda. U neočekivano lijepoj utakmici s obzirom na kvalitetu travnjaka Lokomotiva je imala dva pogotka prednosti, no na kraju je posve zasluženo sva tri boda uzeo zaprešićki klub...

Vlatko Blažević
63'
11
Ivor Ljubanović
88'
13
Mato Grgić
90'
Samir Toplak

I da su utakmicu završili s manje od pet pogodaka nogometaši Lokomotive i Intera zaslužili bi čestitke za prikazanu igru u kaljuži u Kranjčevićevoj ulici. Lokomotiva je bila bolja u prvom poluvremenu, imala je 2:0, no na kraju je posve zasluženo do sva tri boda stigao Inter.

Bila je to utakmica dvaju različitih poluvremena, iako je prije svega zaista nevjerojatna količina kvalitetnih poteza na ovakvom travnjaku. Teško je reći je li se trebala uopće igrati utakmica na ovakvom terenu, ali mora se reći da bi bila prava šteta da nije.

Vrlo otvoreno ušlo se u susret, prvi su zaprijetili gosti nakon desetak minuta igre, pokušaj Komnena Andrića ukrotio je Hendija. Uzvratila je Lokomotiva - i to pogotkom. Igrala se 13. minuta, nakon kornera s lijeve strane glavom je tukao Datković, blokirao je njegov pokušaj na gol-liniji Bosec, ali lopta se odbija do Denisa Kolingera koji je silovito posprema u gol.

Inter je imao posjed, ali ne i bolju igru. Tek je nakon nešto više od pola sata igre pokušao Vukčević s 20-ak metara, ali bio je to lagan posao za Hendiju. Uzvratio je jednako neopasnim pokušajem Krstanović, siguran je na vratima gostiju bio Mrmić.

U samoj završnici prvog dijela padaju dva pogotka. Prvo lijepu kombinaciju Lokomotivinih igrača nakon ubačaja Karačića u pogodak za 2:0 pretvara Krstanović glavom/ramenom, da bi samo par minuta kasnije Inter smanjio na 2:1. Pokušao je s desne strane ubaciti Bosec, Gordan Barić rukom blokira loptu i sudac Strukan pokazuje na bijelu točku. Siguran je za 2:1 bio Andrić.

Prva prigoda u nastavku pripala je Lokosima. S desne je strane lijepo ubacio Majer, snalažljivi Krstanović dobro puca glavom iz teške situacije, još bolje brani Mrmić. Uslijedio je brzi odgovor gostiju, dvije minute kasnije Inter stiže do izjednačenja.

S lijeve je strane Zulim u srcu kaznenog prostora Lokomotive pronašao Andrića, činilo se kako je gostujući igrač previše oklijevao, no dvaput uspijeva "izvagati" obranu domaćih, a zatim pogađa donji desni kut, Inter se vratio u život.

Situacija o kojoj će se pričati nakon utakmice zbila se 20-ak minuta prije kraja. Blažević iz teške situacije pogađa vratnicu, lopta se odbija do Mamića, koji je šalje u praznu mrežu. Činilo se kao čist pogodak Intera, no linijski sudac je s malom zadrškom signalizirao zaleđe, iako je Mamić bio metrima daleko od ofsajda.

Bijesnio je na klupi Samir Toplak jer njegova je momčad bila oštećena, no srećom po Zaprešićane ova sudačka pogreška nije utjecala na konačan rezultat. Upravo je Mamić odlično ubacio s lijeve strane u 79. minuti, slabo je reagirao Hendija, a u vlastitu mrežu loptu poslao Datković.

Mogla je Lokomotiva do boda u posljednjim trenucima, nakon lijepe akcije domaćih Majer je izbio pred Mrmića, ali vratar Intera izlazi kao pobjednik.