Premier liga, 31. kolo, 17.03.2018, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 5:0 Watford
Watford

Sportnet • subota, 17.03.2018.

U 31. kolu engleske Premierlige, Liverpool je predvođen odličnim Mohamedom Salahom slavio protiv Watforda te se ponovno vratio na treće mjesto ljestvice...

PIŠE: Jan Šneler

Nevjerojatan je Mohamed Salah koji svakom utakmicom potvrđuje koliko je veliko pojačanje za Liverpool. Egipćanin je danas postigao četiri gola i jednom asistirao te tako postao prvi strijelac lige s 28 golova.

Utakmica nije mogla početi bolje za Liverpool. Nisu prošle niti četiri minute utakmice, a Salah je primio loptu na rubu šesnaesterca, prevario dvojicu čuvara i rutinski plasirao loptu pored nemoćnog Orestisa Karnezisa. Liverpool je nastavio pritisak i u narednim minutama najčešće predvođen upravo egipatskim napadačom.

U 27. minuti ipak došla je loša vijest za Liverpool. Emre Can ostao je ležati na travnjaku jasno dajući do znanja klupi Liverpoola kako neće moći nastaviti utakmicu. Umjesto njega u igru je ušao James Milner, no veliki udarac bi za Liverpool bio duži izostanak kvalitetnog veznjaka.

Watford je teško dolazio do lopte i prilike za gol jer je Liverpool kontrolirao igrom i nastojao velikim posjedom doći do pogotka. U 39. minuti Roberto Firmino se lijepom varkom oslobodio svog čuvara i pucao visoko, no Karnezis je skrenuo loptu u korner. Ipak, niti raspoloženi vratar Watforda nije mogao ništa četiri minute kasnije.

U 43. minuti, Andrew Robertson je oštro ubacio u sami peterac, lopta je došla do Salaha kojemu nije bilo teško postići drugi gol na utakmici. U drugom dijelu, momčadi se praktički nisu niti zagrijale, a Liverpool je došao do novog pogotka.

Embed from Getty Images

Salah je ponovno bio u centru akcije. Sve je napravio, lijepo ubacio za Firmina, a ovaj atraktivnim udarcem petom zabija za vodstvo Redsa 3:0. Watford je imao dobru šansu za smanjivanje vodstva par minuta kasnije, no Roberto Pereyra je pogodio okvir vrata iz slobodnog udarca.

Utakmica je ušla u svoju završnu fazu, a vjerojatno su se svi navijači Liverpoola nadali kako će Jurgen Klopp ostaviti Egipćanina u igri u nadi da će postići hat-trick. Klopp ih je poslušao, a šou Mohameda Salaha mogao je početi ili bolje rečeno, mogao se nastaviti.

Prvo je u 78. minuti Salah slično kao i kod prvog gola, solo akcijom i driblinzima slomio gotovo cijelu obranu Watforda i lijepo plasiranim udarcem došao do trećeg pogotka i vodstva 4:0. U međuvremenu, iz igre je izašao Firmino, a ušao napadač Danny Ings koji je lijepo pucao u 84. minuti, ali je Karnezis bio na mjestu.

Ings je mogao stići do pogotka dvije minute kasnije, no ponovno je Karnezis odbio udarac koji je na nesreću Watforda došao do egipatskog napadača koji silovitim udarcem pogađa za 5:0 pobjedu Liverpoola.

Vidno sretan nakon utakmice bio je Klopp koji može biti oduševljen formom svojih igrača. Salah igra u životnoj formi, a s obzirom na to da se bliži utakmica četvrtfinala Lige prvaka protiv Manchester Cityja, sigurni smo kako mirni nisu niti u stožeru Pepa Guardiole.