Sampdoria
Sampdoria 0:5 Inter
Inter

Sportnet • nedjelja, 18.03.2018.

Nogometaši Intera pregazili su Sampdoriju u sklopu 29. kola Serie A. Nakon mjeseci mučenja milanski klub slavio je 5:0, golijadu je lijepim pogotkom otvorio Ivan Perišić, a čak četiri je gola dodao Mauro Icardi...

PIŠE: Jan Šneler

Iako ga čak šest sezona nije bilo u skupinama Lige prvaka, Inter se približava poziciji koja mu omogućuje nastup u tom natjecanju sljedeće sezone. U današnjem susretu gosti iz Milana fantastično su odigrali protiv nimalo bezazlene Sampdorije.

Od samog početka utakmice Inter je krenuo ofenzivno. Pogotovo aktivne bili su glavne Interove zvijezde, očito željne dobrog rezultata u Genovi. Prekrasan gol mogao je postići Inter u 23. minuti. Joao Cancelo je izvodio korner te je poslao vrlo jaku i oštru loptu izravno prema golu, no pogodio je samo vratnicu. Teško je reći je li to Cancelo namjerno gađao, ali bi to bio jedan od najljepših pogodaka ove sezone.

Svega par minuta kasnije opet je Cancelo u središtu događaja. Ovoga puta nije pucao, ali je pokazao da može lijepo asistirati. Ubacio je loptu u šesnaesterac gdje je Ivan Perišić visoko skočio i glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Intera. Uslijedio je potpuni raspad sistema u redovima Sampdorije.

Tri minute kasnije, Edgar Barreto prilično je nespretno napravio prekršaj za kazneni udarac koji je Mauro Icardi uspješno realizirao i doveo Inter u vodstvo 2:0. Samo minutu kasnije, Icardi ponovno zabija. Iz prvog pokušaja nije uspio dobro pucati, no osjetio je pomutnju kod vratara i petom isprve odlučio odgovoriti na odbijenu loptu te je ona ušla u mrežu.

Potpuno demoralizirana Sampdoria mogla je ipak doći do pogotka u 41. minuti, no sreća nije bila na njezinoj strani. Duvan Zapata odlično je pucao glavom, no lopta je odsjela na stativi. Kada već domaći nisu mogli do pogotka, takav problem nije imao Icardi koji je do hat-tricka došao minutu prije kraja prvog dijela.

Embed from Getty Images

Ovoga puta u petercu je loptu primio Rafinha, pokušao petom kao Icardi zabiti, no vratar Sampdorije Emiliano Viviano bio je na mjestu i uspio je odbiti loptu. Na njegovu nesreću na tu odbijenu loptu naletio je Icardi i silovito zakucao u mrežu za 4:0 vodstvo Intera.

U drugom dijelu bilo je jasno kako Sampdoria nema nikakve šanse te kako jedva čeka da utakmica završi. Ako je ipak netko mislio da se Sampdoria može vratiti, onda ga je pogodak Icardija u 51. minuti razuvjerio. Slabo je izbila loptu obrana Sampdorije, ona je došla do Argentinca koji isprve puca i od poda volejom pogađa za 5:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Inter je potpuno zasluženo došao do tri boda i trenutno zauzima četvrto mjesto na tablici s dva boda više od petoplasiranog Lazija. Sampdoria je na sedmom mjestu s nadom kako još uvijek može izboriti nastup u europskim natjecanjima sljedeće sezone.

Osim Ivana Perišića koji je odigrao svih 90 minuta i postigao pogodak, za Inter je cijelu utakmicu odigrao i Marcelo Brozović, dok je kod Sampdorije na klupi za pričuve susret proveo Ivan Strinić.

Icardi je s ova četiri pogotka došao na korak do Cire Immobilea koji vodi na ljestvici najboljih strijelaca ove sezone u Seriji A. Icardi je postigao 22 pogotka i ako se ostvare predviđanja kako neće nastupiti za Argentinu na narednom Svjetskom prvenstvu, bit će to prilično dobra vijest za hrvatsku nogometnu vrstu.