Nice
Nice 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Sportnet • nedjelja, 18.03.2018.

Teže no što se očekivalo, PSG je u 30. kolu Ligue 1 slavio protiv Nice i tako došao još jedan korak bliže novoj tituli prvaka Francuske...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je sezona za PSG već praktički gotova te im je ostalo još samo natjecanje u Kupu Francuske, nije se očekivalo da će Parižani imati problema protiv nekonstantne Nice. Nice je prošlu sezonu završila na trećem mjestu, no ove sezone njihovi nastupi ne izgledaju toliko dojmljivo.

PSG je mogao doći do vodstva već u ranoj fazi utakmice. U 14. minuti Edinson Cavani silovito je tukao, vratar Nice nakratko odbio, a urugvajski napadač odbijenom loptom pogodio samo okvir vrata. Kada tako veliku priliku propustite, na drugoj strani čeka vas kazna.

To se dogodilo i gostima iz Pariza. Alassane Plea je lijepu dubinsku loptu poslao prema Allanu Saint-Maximinu koji je u punom trku bio brži od svih čuvara i laganim udarcem poslao loptu u mrežu za vodstvo Nice 1:0. Ipak domaći nisu dugo vodili. Svega četiri minute kasnije, PSG je došao do izjednačenja.

Angel Di Maria je solo prodorom prošao sve čuvare, ušao u šesnaesterac i vanjskom nogom pogodio mrežu te donio izjednačenje svojoj ekipi. Do kraja poluvremena situacija na terenu se smirila, no Adrien Rabiot je mogao dovesti PSG u vodstvo u 34. minuti, ali nije najpreciznije pucao glavom.

U drugom dijelu bilo je puno više uzbuđenja. Iako je prvih desetak minuta poluvremena prošlo u nadmudrivanju i ponekom prilikom poput one Kyliana Mbappea iz 49. minute, prava uzbuđenja događala su se u posljednjih pola sata utakmice.

U 56. minuti Parižani su došli do drugog gola preko Mbappea, ali je linijski sudac pokazao kako je mladi francuski napadač bio u nedozvoljenoj poziciji. Samo pet minuta kasnije, Dani Alves silovito je pucao, no Walter Benitez uspijeva skrenuti loptu u korner.

Imala je Nice i svojih prilika, ponajprije je aktivan bio Mario Balotelli kojemu je Alphonse Areola obranio izglednu priliku u 63. minuti. Petnaest minuta prije kraja, Balotelli je pogodio i okvir gola te tako, kao i Cavani u prvom dijelu najavio kaznu na drugoj strani.

Ona je došla u 82. minuti. Rabiot je lijepo nabacio u šesnaesterac, a najspretniji bio je Dani Alves koji u skoku nogom skreće loptu u sam kut i postavlja konačnih 2:1 za PSG.

PSG trenutno ima 17 bodova prednosti ispred Monaca, s time da Monaco ima utakmicu manje. S obzirom na to da je do kraja natjecanja ostalo svega sedam utakmica, vrlo lako možemo očekivati da PSG i prije 35. kola osigura i matematički naslov prvaka Francuske.