Branimir Korać • nedjelja, 18.03.2018.

Dvojac koji ove sezone nije u formi života odveo je Chelsea u polufinale FA kupa. Alvaro Morata i Pedro zabijali su u pobjedi Chelseaja protiv Leicestera...

Chelsea je osigurao put na Wembley gdje će igrati u polufinalu FA kupa. U četvrtfinalu gostovao je kod Leicestera kojeg je svladao tek nakon produžetaka iako je imao priliku i ranije riješiti pitanje prolaza.

Gostovanje kod Leicestera očekivano je bilo neugodno, posebno nakon velikog utroška energije u Ligi prvaka protiv Barcelone, ali Conteova momčad uspješno je odradila ovaj dvoboj i kroz produžetke izborila prolaz.

U prvom poluvremenu nije bilo previše posla za Kaspera Schmeichela s jedne i Willyja Caballera s druge strane, međutim Chelsea je ipak stigao do vodstva.

U 42. minuti strijelac je bio Alvaro Morata koji je tako napokon prekinuo užasan golgeterski post u kojem čak 13 utakmica nije znao za pogodak. Willian je odradio dobar posao, proigrao Španjolca koji je lijepo zabio.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu Claude Puel promijenio je taktiku, Leicester je zaigrao još otvorenije i stigao do poravnanja. U 76. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta se uporno odbijala da bi na kraju Jamie Vardy iz blizine svladao Caballera za 1:1.

Do kraja regularnog dijela i jedni i drugi propustili su po jednu dobru priliku i otišlo se u produžetke.

Tamo je Pedro prvo odličnim udarcem nagovijestio nova uzbuđenja, a onda dvije minute kasnije, u 115. minuti donio pobjedu Chelseaju.

Pokušao je Leicester doći do pogotka vrijednog penala, ali nije uspio i Chelsea ide u polufinale gdje će igrati protiv Southamptona, a drugi par čine Manchester United i Tottenham.