Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 18.03.2018, 17:00 h, Rujevica, Rijeka
Suci: Ivan Vučković, Sanja Rođak-Karšić, Marko Stolnik; Četvrti sudac: Goran Pečarić

Dario Dodić • nedjelja, 18.03.2018.

Nogometaši Rijeke još su jednim impresivnim nastupom stigli do pobjede u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Za četvrtu pobjedu u nizu pobrinuli su se Riječani petardom protiv Cibalije na Rujevici...

Ivan Miličević
46'
2
Frane Vojković
60'
13
Josip Tomašević
70'
Mladen Bartolović

Rijeka ponovno izgleda impresivno. Uštimao je Matjaž Kek svoju momčad, pomogli su proračunati dolasci na zimu i Riječani ponovno podsjećaju na momčad koja je prošle godine osvojila prvenstvo.

Posljednja "žrtva" razigranih Riječana bila je vinkovačka Cibalia, nije momčad Mladena Bartolovića imala ni gram šanse protiv Rijeke koja je od prvog sučevog zvižduka krenula po pobjedu.

Izdržali su gosti pola sata, što zahvaljujući nepreciznim riječkim napadačima, što zahvaljujući raspoloženom Brkiću na vratima. U 33. minuti ni Brkić nije mogao ništa, Rijeka je potpunu dominaciju pretvorila u vodstvo.

Slika 1 od 1.

Slobodnjak je s lijeve strane izveo Pavičić, lopta se od nekog iz Cibalijine obrane odbija do Čolaka, nije Rijekin napadač uspio iskontrolirati loptu, što na kraju ispada asistencija za Hebera, koji ljevicom poentira za vodstvo Rijeke i potvrdu fenomenalne forme.

Slavina se otvorila i povratka za Vinkovčane nije bilo. Već tri minute kasnije domaći stižu do novog pogotka. Kvržić se riješio čuvara i gurnuo loptu u kazneni prostor gostiju, Zuta stiže do nje prije Galića koji ga ruši, Vučković pokazuje na bijelu točku, jedanesterac u 2:0 pretvara Antonio Mirko Čolak.

Bila je to posljednja Čolakova akcija, zatražio je zamjenu i napustio travnjak, umjesto njega u igru je ušao Luka Capan.

U istom su ritmu Riječani nastavili i u drugom poluvremenu. Na 3:0 podiže Heber na dodavanje Grahovca u 59. minuti, ni deset minuta kasnije bilo je već 4:0. Župarić sjajnom dugom loptom upošljava Acostyja koji je u igru ušao par minuta ranije, njegov pokušaj brani Brkić, ali lopta se odbija do Hebera koji je uspijeva ugurati u mrežu i dohvatiti hat-trick. Dugo su čekali Kek i Rijekini navijači da Heber proradi, a sad je nezaustavljiv.

Ubrzo je stigao i peti gol, nakon Grahovčevog kornera s lijeve strane obrana Cibalije čisti loptu samo do nekih 20 metara od gola, odakle je odapinje Puljić, na putu prema golu odbija se od nekoga, vara Brkića i ulazi pod gredu za 5:0.

Vinkovčani su uspjeli stići do počasnog pogotka u 84. minuti, nakon ubačaja Miličevića s desne strane glavom za konačnih 5:1 poentira Galić.